ОСТАННІ НОВИНИ

Нацбанк планує відмовитися від жорсткого адміністрування

Львівський портал

|

Національний банк України закінчує підготовку нового закону про валютне регулювання, в якому будуть прописані всі основні моменти. Зокрема, Нацбанк планує відмовитися від жорсткого адміністрування і скасувати індивідуальні ліцензії для валютних платежів до 100 тисяч євро, розповів в інтерв`ю "Дзеркалу тижня" голова НБУ Сергій Арбузов.

"Всі ці питання (по валютному ринку – прим. ред.) будуть досить чітко прописані в новому законі про валютне регулювання, який нині готується. Ми змінили підхід до цього закону, багато працювали з його ініціаторами, але в принципі вже узгодили позиції", – повідомив Арбузов. Нагадаємо, що свого часу цей законопроект пропонував революційні речі, знімаючи більшість існуючих обмежень з руху капіталу як таких узагалі. Арбузов підтвердив, що Нацбанк планує відмовитися від жорсткого адміністрування.

"Наприклад, ми готові піти від індивідуального ліцензування, встановивши суму максимального пересування капіталу (до 100 тис. євро), за якого необхідним підтвердженням буде тільки свідоцтво про сплату податків. Ми вже дали згоду на цей захід", – повідомив голова НБУ, додавши, що регулятор поки не може збільшити розмір цієї суми або тим більше зняти обмеження взагалі.

"Це означало б вільну конвертацію. А вільна конвертація за умов нашого нестабільного платіжного балансу – поки що неприпустима. Тому ми на це поки не підемо. Принаймні поки інфляція не наблизиться до більш низького та стійкого значення, і, потихеньку відходячи від інтервенцій, ми не побачимо, що валютний ринок самостійно функціонує. Вільно, без тих коливань, які лякають населення. Тому я категорично проти повної конвертації, хоча питання лобіювалося дуже серйозно", – пояснив Арбузов.

Реклама партнерів

ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...