ОСТАННІ НОВИНИ

Тепловики Львівщини «висять» ДК «Газ України» 161 млн грн.

Львівський портал

|

 Розрахунки підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) з ДК «Газ України» за природний газ, спожитий з початку опалювального періоду 2010-2011 рр. (з 1 жовтня 2010р.), залишаються незадовільними. Про це повідомляє прес-служба ДК «Газ України».

Підприємства ТКЕ за період з 1 жовтня заборгували ДК «Газ України» за спожитий природний газ 4,19 млрд. грн. (станом на 07.02.11, без АЕК «Київенерго»). Рівень розрахунків теплоенергетиків за спожитий з того часу природний газ – 45%.

За даними оперативного моніторингу, борг теплопостачальних підприємств дванадцяти областей у цьому опалювальному сезоні перевищує 100 млн. грн.Зокрема, найбільша заборгованість за газ у підприємств ТКЕ Донецької (701 млн. грн.), Дніпропетровської (574 млн. грн.), Харківської (525 млн. грн.), Луганської (227 млн. грн.), Запорізької (220 млн. грн.), Одеської (193 млн. грн.), Київської (174 млн. грн.), Львівської (161 млн. грн.), Полтавської (144 млн. грн.), Сумської (111 млн. грн.), Житомирської (105 млн. грн.) областей, а також АР Крим (108 млн. грн.).

Заборгованість столичної енергокомпанії АЕК «Київенерго» за 2010-2011 рр. становить 1,33 млрд. грн. (рівень оплати у 2011 р. – 0%). Найнижчий рівень розрахунків за спожитий з живтня природний газ у теплопостачальних підприємств Закарпатської (27%), Донецької (37%), Волинської, Луганської (по 38%), Житомирської та Кіровоградської (по 39%), а також Дніпропетровської, Івано-Франківської, Рівненської областей та АР Крим (по 41%).

Реклама партнерів

ДК «Газ України» наголошує, що громадяни загалом вчасно й сумлінно сплачують вартість спожитих комунальних послуг, у т.ч. теплової енергії, однак, сплачені кошти вчасно до Компанії не надходять. Відтак «Газ України» вимагає від керівників теплопостачальних підприємств-боржників прискорити розрахунки за природний газ. Компанія звертається також до керівництва місцевих органів влади з проханням навести лад в розрахунках теплоенергетиків.

Значна заборгованість підприємств ТКЕ за природний газ ускладнює вчасні й повні розрахунки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» за імпортований природний газ та належне проходження опалювального сезону 2010-2011 рр.

З метою зміцнення дисципліни газоспоживання і розрахунків за природний газ підприємств ТКЕ, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України має намір ініціювати перед Кабінетом Міністрів України питання щодо притягнення до відповідальності керівників теплопостачальних підприємств-боржників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...