ОСТАННІ НОВИНИ

У ВАСУ кажуть, що рішення суду щодо Бандери має законну силу

Львівський портал

|

Касації на рішення Донецького апеляційного адміністративного суду про скасування указу президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України не розглядалися Вищим адміністративним судом, і ВАСУ не призупиняв дію рішення цього суду. Таким чином, на даний момент воно набуло законної сили. 

Як пояснили агентству "Інтерфакс-Україна" у ВАСУ, касаційні скарги на це рішення будуть розглянуті, як тільки їх призначать до розгляду.

Тобто після прийняття у провадження касації призупинення рішення апеляційного суду в якості заходів для забезпечення розгляду касації не було.

Раніше касації були прийняті у провадження ВАСУ, але їх розгляд було відкладено на невизначений термін.

Реклама партнерів

Як повідомлялося, 20 січня 2010 року третій президент України В. Ющенко присвоїв звання Героя України провіднику ОУН С. Бандері.

2 квітня Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і підлягає скасуванню указ президента В. Ющенка про присвоєння С. Бандері звання Героя України. Таке рішення обумовлене тим, що звання Героя може бути присвоєно лише громадянином України, а С. Бандера помер у 1959 р., до створення української держави.

При цьому Конституційний суд відмовив у відкритті конституційного провадження у справі про конституційність указу В. Ющенка.

У червні минулого року Донецький апеляційний адміністративний суд виніс ухвалу, в якій залишив без задоволення 20 апеляційних скарг на постанову Донецького окружного адмінсуду від 2 квітня 2010 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...