ОСТАННІ НОВИНИ

Силовики неефективно витратили 80 млн грн на підготовку до Євро-2012

Львівський портал

|

Протягом останніх трьох років МВС та СБУ виділено 80 млн. грн. державних коштів на забезпечення громадського порядку, гарантування безпеки та протидію терористичній діяльності під час проведення в Україні фінальної частини Євро-2012, проте очікуваних результатів не досягнуто – такий висновок Колегії Рахункової палати за результатами відповідного аудиту. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Правоохоронні органи загалом виконали лише четверту частину із запланованих ними заходів, причому переважна більшість з яких не потребувала фінансових витрат. Основна причина неефективного використання коштів за Програмою Євро-2012 в частині забезпечення правопорядку і безпеки на період футбольних змагань – неповнота і несвоєчасність фінансування, а також недосконалість управлінських дій.

Незважаючи на те що видатки на заходи з підготовки та проведення Євро-2012, починаючи з 2009 р., визначені захищеними статтями держбюджету, передбачене джерело фінансування – надходження до Стабілізаційного фонду – не забезпечило своєчасності та повноти спрямування коштів. До того ж більша частина прогнозованих обсягів фінансування визначена для правоохоронних органів аж на 2011-2012 роки, що ставить під сумнів ефективне і повномасштабне використання коштів у такі стислі терміни.

Внаслідок неефективних управлінських рішень силові відомства не зуміли привести показники галузевих програм у відповідність з показниками Програми Євро-2012, а заплановані заходи не відповідали реальним потребам та наявним фінансовим ресурсам.

Реклама партнерів

Виділені з бюджету кошти здебільшого спрямовувалися не на виконання пріоритетних заходів з підготовки та проведення чемпіонату, а на забезпечення поточних потреб: капітальний ремонт відомчих споруд, закупівлю аудіо- відеотехніки, придбання автомобілів, паливно-мастильних матеріалів тощо.

Таким чином, залишилася невиконаною переважна більшість заходів з підвищення рівня технічного оснащення та матеріально-технічного забезпечення підрозділів правоохоронних органів, які залучатимуться до забезпечення громадського порядку, безпеки та протидії терористичній діяльності під час підготовки і проведення чемпіонату.

"Галузеві програми на забезпечення безпеки проведення фіналу європейського чемпіонату з футболу редагуються, змінюються, доповнюються, а результатів поки що не видно. Говоримо про одне й те саме, з року на рік переписуємо одні й ті ж завдання і вимоги у пунктах Програми Євро-2012, і це створює істотні ризики щодо успішного виконання окреслених задач" — прокоментував ситуацію голова Рахункової палати В.К. Симоненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.