ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові презентували книгу про діяльність ОУН до початку Другої світової війни

Львівський портал

|

Учора Центр досліджень визвольного руху та Інститут українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України презентували монографію Миколи Посівнича «Воєнно-політична діяльність ОУН у 1929-1939 роках». Про це повідомляє прес-центр ЦДВР.
Описуючи задум створення книги, її автор Микола Посівнич зауважив: "Я ставив перед собою мету максимально ширше висвітлити різні аспекти воєнно-політичної діяльності українських націоналістів у передвоєнне десятиліття. А наявність великої кількості біограм у монографії дозволяє простежити походження більшості членів ОУН, їхні освіту, вік, соціальний статус і загалом життєвий шлях аби краще зрозуміти, якими були обличчя українського визвольного руху".

Високу оцінку презентованому виданню дав в.о. директора Інститут українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України, д.і.н., проф. Микола Литвин. Він підкреслив актуальність дослідження через фактичну відсутність в історіографії синтетичної праці на дану тематику.

Науковий співробітник цього ж інституту к.і.н. Олександра Стасюк відзначила, що дана монографія є гарним прикладом узагальнюючого видання, потреба в якому давно назрівала. Разом з тим підкреслила, що за цим прикладом варто написати подібні праці про історію Української військової організації та Української повстанської армії.

Акцентуючи важливість книги М. Посівнича для дослідників тематики визвольного руху, головний редактор сайту «Український погляд» публіцист Ярослав Сватко, зазначив, що автор не уникнув і багатьох малодосліджених проблем з історії передвоєнної діяльності ОУН, зокрема, формування її зовнішньополітичної доктрини.
«Воєнно-політична діяльність ОУН у 1929-1939 роках» (автор М.Посівнич) видана в листопаді 2010 року Центром досліджень визвольного руху та Інститутом українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України.

Реклама партнерів

Монографія присвячена воєнно-політичній діяльності ОУН у 1929-1939 роках, формуванню воєнної доктрини та геополітичної стратегії українського визвольного руху. У дослідженні проаналізовано розвиток структури, підготовку військово-політичних кадрів та діяльність ОУН в Україні та на еміграції. Також детально висвітлено участь націоналістів у державотворенні в Карпатській Україні, розбудові Карпатської Січі, їхню діяльність напередодні та на початку Другої світової війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...