ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні відзначають Міжнародний день захисту прав людини

Львівський портал

|

У світі сьогодні відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була встановлена Генеральною Асамблеєю ООН у 1950 році на честь ухвалення 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини.
10 грудня 1948 року Організація Об`єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини, проголосивши рівність усіх жителів планети перед законом. Документ носить рекомендаційний характер, проте у багатьох державах ряд його положень закріплено законодавчо. У 1966 році Декларацію доповнили ще двома найважливішими Міжнародними пактами – про громадянські і політичні права, а також про економічні, соціальні і культурні права.

З нагоди Міжнародного дня прав людини до українців звернувся глава держави Віктор Янукович. Зокрема, В. Януковича, за його словами, особливо непокоїть те, що в Україні ще не втілено стратегію з подолання бідності, мають місце випадки порушення прав громадян працівниками правоохоронних органів.
На думку Президента, тільки завдяки глибинним реформам можна кардинально виправити ситуацію у правозахисній сфері.

"У цьому напрямі вже зроблено конкретні кроки. Прийнято закон про судоустрій та статус суддів, розпочато реформування правоохоронної системи держави", – відзначив він. При цьому В. Янукович висловив переконання, що уже ближчими роками можна суттєво покращити ситуацію з дотриманням стандартів, передбачених Загальною декларацією прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН шість десятиліть тому.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.