ОСТАННІ НОВИНИ

Перший український театр для дітей та юнацтва відсвяткував 90-ліття

Львівський портал

|

Перший український театр для дітей та юнацтва відзначає 90-ліття. 5 грудня під час урочистої академії від імені голови Львівської ОДА Василя Горбаля колектив театру привітав перший заступник голови ЛОДА Мирон Янків, який також вручив акторам театру Почесні грамоти голови ЛОДА «за високий професіоналізм, великий внесок у розвиток театрального мистецтва та з нагоди 90-ліття з дня заснування театру». Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
«До цього театру я неодноразово ходив зі свою родиною. Це унікальний храм культури, який народився в Харкові, живе та розвивається у Львові. Всі митці, які тут творять, вчать нас через вистави мудрості, доброти, виваженості, розсудливості. Того, без чого неможливо гідно прожити життя. Від імені голови ЛОДА Василя Горбаля, всієї облдержадміністрації прийміть найщиріші вітання з вашим святом», – зазначив М. Янків.

Перший український театр для дітей та юнацтва заснований у березні 1920р. у тодішній столиці України Харкові як «Театр казки» (офіційне відкриття – 21 березня 1921р.) Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів. У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарев, М. Акимов та інші. Згодом у театрі працювала ціла плеяда вихованців та соратників Леся Курбаса: Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно, а потім і їхні учні – Олександр Барсегян, Олексій Ріпко. Із 1923 року театр перейменовується на Перший державний театр для дітей, а з 1933 року – на Харківський театр юного глядача ім. М. Горького (у 1990р. за рішенням колективу театр отримав свою теперішню назву).

Після років Другої світової війни, які колектив у співпраці з трупою Київського театру юного глядача провів на Кузбасі, Казахстані, Узбекистані, у 1944р. театр переводять до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

У львівський період у театрі у різний час працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко; тут розпочинав свій творчий шлях Р. Віктюк. У 1990р. від театру від`єдналась група акторів на чолі з Я. Федоришином, зорганізувавшись у відомий нині театр «Воскресіння».

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...