Визначено лауреатів
Обласної премії 2010 року в галузі культури,
літератури, мистецтва, журналістики
та архітектури, повідомляє прес-служба
Львівської ОДА.
29 листопад журі
з присудження Обласної премії
2010 року в галузі культури,
літератури, мистецтва, журналістики
та архітектури визначило лауреатів
премії.
Ними стали:
– у
номінації «Мистецтвознавство і
культурологія – імені Святослава
Гординського»: Кравченко Ярослав за
монографію «Школа Михайла Бойчука. 37
імен художників-бойчукістів». – Київ:
Оранта. 2010. – 400 с.;
–
у номінації «Музейна справа і
збереження культурної спадщини – імені
Іларіона і Віри Свенціцьких»: Брикайло
Йосиф за створення музею європейського
зразка – народного історико-краєзнавчого
музею Добротвора і навколишніх сіл, за
представлення в музейній експозиції
майже трьох тисяч збережених і
відреставрованих оригінальних пам’яток
історії та культури Надбужанщини;
– у номінації
«Поезія – імені Маркіяна Шашкевича»:
Лозова Оксана – за книги «Очі дерев».
– Львів. «Сполом». 2009. – 108 с. та «Лірика».
– Львів. «Сполом». 2009. – 100 с.;
– у номінації
«Проза – імені Богдана Лепкого»: Легкий
Зіновій за книги прози «Тараса страсті».
– Львів. «Камула». 2007, «Дивовид». –
Львів. «Камула». 2008, «Агнець офірний,
обо Каменем у спасителя». – Львів.
«Камула». 2009, «Скорбна мати». – Львів.
«Камула». 2010;
– у
номінації «Драматургія, театральне
мистецтво – імені Бориса Романицького»:
Новохацький Олег – за режисерські
постановки вистав Львівського театру
естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»,
здійснені протягом останніх трьох
років;
–
у номінації «Журналістика та
публіцистика – імені В’ячеслава
Чорновола»: Суходуб Зиновій за популярні
телефільми «Повернення після життя»
та «Безсмертя», створені у 2009 році;
–
у номінації «Музичне мистецтво –
імені Станіслава Людкевича»: дует
«Бандурна розмова» у складі заслужених
артистів України Тараса Лазуркевича
та Олега Созанського – за оригінальну
популяризацію професійного бандурного
мистецтва і національного музичного
інструмента – бандури у мистецькому
проекті «Струноспів», реалізованому
на сході України у 2008-2010 роках;
–
у номінації «Образотворче мистецтво
– імені Івана Труша»: Крислач Іван за
творчі роботи в галузі станкової графіки,
екслібрису, ілюстрування книги,
монументального та станкового живопису,
виконані протягом 2008-2010 років;
– у номінації
«Декоративно-ужиткове мистецтво –
імені Зеновія Флінти»: Ошуркевич Галина
– за творчі роботи в галузі художньої
кераміки, виконані протягом 2008-2010 років;
–
у номінації «Народна творчість –
імені Анатоля Вахнянина»: Ковальський
Ігор – за вагомий творчий доробок,
зокрема, різьблені твори, виконані
протягом 2008-2010 років, а також ілюстрації
до творів письменників – С.Горбенко
«Ярослав Осьмомисл», Арсен Паламар
«»Третя руїна», Ігор Убогий «Впадання
в Тройци»;
– у
номінації «Дизайн – імені Олени
Кульчицької»: Куць Ярослав – за створення
нового покоління українських
комп’ютерно-друкарських та каліграфічних
шрифтів.
Не
визначено переможців у номінації
«Архітектура – імені Івана Левинського»,
не було подання на обласну премію
у номінації «Літературознавство,
сучасна літературна критика та переклад
– імені Михайла Возняка».
Львівський портал