ОСТАННІ НОВИНИ

Рада позбавила підприємців бюрократичної тяганини

Львівський портал

|

Верховна рада 7 липня надала суб’єктам господарювання право здійснювати будь-яку не заборонену законом господарську діяльність керуючись декларативним принципом, тобто на підставі лише повідомлення дозвільних органів про свій намір, без обов’язкового отримання документів дозвільного характеру.

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту проголосували 272 депутати при мінімально необхідних 226. Документ припускає внесення змін до закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Нова редакція даного пункту передбачає, що право суб’єктів господарювання на здійснення госпдіяльності за декларативним принципом розповсюджується на всі види госпдіяльності, не заборонені законом. При цьому уряд визначає перелік видів госпдіяльності, які не можуть здійснюватися за декларативним принципом.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що, відповідно до закону "Про дозвільну систему у сфері госпдіяльності", суб’єкти господарювання мають право на здійснення госпдіяльності за декларативним принципом. Проте більшість дозвільних органів вважають введення такого принципу недоцільним і блокують виконання вказаного закону.

При цьому, згідно з законом, Кабмін встановлює перелік видів госпдіяльності, які можуть здійснюватися за декларативним принципом.

У зв’язку з цим з метою забезпечення ширшого застосування декларативного принципу під час початку госпдіяльності автори законопроекту пропонують розповсюдити право на здійснення госпдіяльності за таким принципом на всі види госпдіяльності, не заборонені законом.

Авторами законопроекту є народні депутати Наталія Королевська, Валерій Крайній (обидва – БЮТ), Валерій Коновалюк, Михайло Чечетов (обидва – Партія регіонів) і Владислав Каськів (НУ-НС).

Нагадаємо, відповідно до попередньої редакції закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", для здійснення тих або інших видів госпдіяльності суб’єкти господарювання повинні одержувати документи дозвільного характеру у дозвільних органів, при цьому Кабмін встановлює перелік видів діяльності, які можуть здійснюватися за декларативним принципом.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...