ОСТАННІ НОВИНИ

Ліки в Україні знову відпускатимуть за рецептами

Львівський портал

|

Україна до кінця поточного року повернеться до принципу рецептурного відпуску ліків, повідомив міністр охорони здоров`я Зіновій Митник.

За словами Митника, ці плани обговорювалися на нараді у прем`єр-міністра, де розглядалися питання фармацевтичної галузі, підтримки вітчизняного виробника ліків та доступності медикаментів.

"Є відповідне доручення, щоб запровадити рецептурний відпуск медпрепаратів. Звісно, залишиться група безрецептурних, – ніхто не відпускатиме зеленку за рецептом", – зазначив міністр.

"Ми також хочемо домогтися, щоб у рецепті зазначалася міжнародна непатентована назва препарату, аби пацієнтові не нав`язували препарат якоїсь однієї фірми", – додав він.

"І тоді пацієнт прийде в аптеку, там йому запропонують 10 чи 12 виробників потрібного йому препарату, назвуть ціну, а він уже сам вибиратиме. Гадаю, так буде ще до кінця нинішнього року", – запевнив глава МОЗ.

Митник підкреслив, що уряд має на меті вирішити проблему недобросовісної реклами ліків у ЗМІ.

"Неприпустимо, коли невідомо що видається за ліки, коли запевняють, що це допоможе вилікувати не лише легкі захворювання, а й рак. Розбиратимемося з біологічно активними добавками, хочемо запровадити ліцензування БАДів, бо на цьому теж дурять людей: дідусь чи бабуся, повіривши рекламі, складають півроку гроші, купують казна-що й чекають одужання. А потім пишуть нам скарги", – заявив міністр.

При тому Митник повідомив, що МОЗ підготувало і свої пропозиції щодо контролю реклами лікарських засобів.

ТСН

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...