ОСТАННІ НОВИНИ

На національний екзит-пол дають гроші міжнародні донори

Львівський портал

|

У дні виборів Президента України 17 січня та 7 лютого 2010 року, консорціум “Національний екзит-пол 2010”, до якого входять Фонд “Демократичні ініціативи, Київський міжнародний інститут соціології ( КМІС) та Український центр економічних та політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, проведуть національний екзит-пол-2010. Про це повідомив на прес-конференції директор фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів.

За його словами, опитування виборців проводитимуть КМІС і Центр Разумкова.
Планується опитати близько 13 тис респондентів на 240 виборчих дільницях. Похибка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів перегонів і буде в межах 0,7% – 1,5% для інших кандидатів. “Головна мета проекту – контроль за чесністю підрахунку голосів виборців”, – сказав І.Кучерів. 

За його словами, це вже буде 10 екзит-пол, організований фондом “Демократичні ініціативи”, перший екзит-пол був проведений в Україні під час парламентських виборів 1998 року. 

Результати загальнонаціонального опитування будуть оприлюднені одразу після закриття виборчих дільниць. Уточнені результати екзит-полу планується оголосити близько 23.00. 

Екзит-пол фінансує форум міжнародних донорів, до якого на сьогодні входять такі організації: Міжнародний фонд “Відродження”, посольство Королівства Нідерландів в Україні, Національний фонд підтримки демократії, Фонд Ч.Ст.Мотта (США). 

“Ведуться переговори з іншими донорами, на сьогодні ми звернулися до 33 міжнародних організацій і фондів, які можуть здійснювати таке фінансування”, – сказав він. 

І.Кучерів також зазначив, що організатори екзит-полу планують ще й звернутися до кандидатів в Президенти, представників бізнесу з тим, щоб зібрати решту коштів. Він висловив сподівання, що кошти будуть зібрані впродовж місяця. “За час проведення екзит-полів нас фінансували 15 донорів, це в основному міжнародні організації, і тепер ми б хотіли зібрати кошти з України, оскільки не можуть такі проекти постійно фінансувати лише міжнародні організації”, – додав він. 

І.Кучерів повідомив що на сьогодні є певні труднощі з фінансуванням і ще не вистачає близько півмільйона гривень. Всього бюджет проекту розрахований на 220 тис дол. 

Реалізація проекту перебуватиме під контролем Наглядової ради, до якої увійдуть вітчизняні та зарубіжні експерти.

УНІАН

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...