ОСТАННІ НОВИНИ

Обіцянка уряду виплачувати «Юлину тисячу» перетворюється на фарс - секретаріат Ющенка

Львівський портал

|

Головна служба соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента України вважає, що постанова про виплати коштів колишнім вкладникам Ощадбанку СРСР поступово перетворюється на фарс, повідомляє офіційний сайт Президента.

Як вказано у повідомленні, урядова постанова від 22 травня передбачає здійснити у 2009 році виплату за цими напрямами на загальну суму 250 млн. гривень.  Водночас на виплату компенсацій у розмірі 1 тис. гривень саме по знецінених заощадженнях, вкладеним в Ощадний банк СРСР, буде спрямовано з цієї суми лише 87 млн. гривень.

Для того, щоб оцінити вплив цієї суми на вирішення проблеми, необхідно навести декілька цифр про виплати компенсацій, що відбувалися в минулому році.

У 2008 році для отримання компенсації зареєструвалися 12,8 млн. осіб. З них лише половина – 6,4 млн. осіб – отримали належні їм компенсації в межах 1 тис. гривень. Для того, щоб задовольнити решту вкладників, потрібно від 5,8 до 6,4 млрд. гривень.

Реклама партнерів

Виходячи з цього, в 2009 році компенсацію отримає приблизно кожна сімдесята людина з тих, хто включений до реєстру вкладників.

З 6,4 млн. осіб, які не отримали свої компенсації у 2008 році, гроші отримають лише 87 тисяч. Незрозуміла доля решти людей, що реєструвалися у 2008 році та продовжують реєструватися. Перший варіант – будуть продовжувати виплачувати кошти в порядку черговості й надалі. Якщо темпи виплат збережуться, то ті вкладники, які отримали свою тисячу у 2008 році, найближчі сімдесят років не отримають нічого – до моменту поки останній зареєстрований не одержить свою тисячу гривень. Другий варіант – наприклад, з наступного року від черговості відмовляться і будуть надавати компенсацію всім, хто зареєструвався. Виникає очевидна соціальна несправедливість щодо тих, хто не отримає нічого ні за 2008, ні за 2009 рік порівняно з тими, хто одержав компенсацію. Крім того, розмір компенсації «на всіх» при таких обсягах передбачених коштів складе 6,8 гривні на особу.

«Таким чином, обіцянка виплачувати по 1 тис. гривень перетворюється на фарс, який в черговий раз підриває довіру до влади. В ситуації, що склалася, найбільш чесним підходом було б оголошення для 12,9 млн. наших громадян щодо того, на що вони можуть розраховувати в питанні, яке було ключовим у виборчій кампанії провідної політичної сили» – зазначено у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...