ОСТАННІ НОВИНИ

У райцентрі Сколе пожежники врятували від вогню унікальний дерев’яний храм 16-го століття

Львівський портал

|

Унікальний дерев’яний храм Святого великомученика Пантелеймона врятували вчора увечері від знищення місцеві пожежники, повідомляє прес-центр головного управління МНС у Львівській області.

Повідомлення про  пожежу в церкві надійшло близько пів на сьому вечора    виявилося, що зайнялося  підсобне приміщення храму, збудованого 1597 року, який є пам’яткою архітектури національного значення.

До місця випадку одразу ж скерували 7 пожежних машин. з міст Сколе, Славського, Стрия, Моршина, Борислава та Східниці.

На щастя, поруч із церквою виявився справний пожежний гідрант, яким скористалися вогнеборці для безперервної подачі води на гасіння пожежі.

Реклама партнерів

«Запасу води у пожежній автоцистерні за умов гасіння подібних пожеж вистачає на 4-5 хвилин повноцінної роботи, – зазначає Олег Горохівський, начальник Сколівського РВ ГУ МНС України в Львівській області. – Якби пожежний гідрант поблизу церкви виявився несправним, нам довелося б шукати інші джерела водопостачання – або прокладати рукавні лінії на велику відстань, або ж підвозити воду. А це сприяло б швидкому поширенню вогню, його перекиданню на дах. Врятувати від знищення дерев’яну церкву за таких умов було б неможливо».

Доволі швидко вогнеборцям вдалося не тільки здолати полум’я, але й врятувати від знищення саму будівлю церкви, дзвіницю, декілька старовинних ікон та інше церковне майно. 

Необхідно зазначити, що на початку квітня працівники Державного пожежного нагляду ГУ МНС України в Львівській області здійснювали перевірку протипожежного стану цієї церкви. Під час перевірки настоятелю вказували на незадовільний протипожежний стан електромережі. Проте, з боку церковної громади необхідних висновків зроблено не було. На думку ж спеціалістів пожежу в храмі спричинило саме коротке замикання електричної мережі, яку змонтували з порушеннями правил.

Як з’ясувалося, 14 квітня у церкві проводили прибирання приміщень, після якого залишили ввімкненими електроживлення та систему опалення.

Напередодні Великодніх свят Головне управління МНС України в Львівській області ще раз звертається до настоятелів церков та голів церковних комітетів із закликом вжити невідкладних заходів для попередження пожеж у культових спорудах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.