ОСТАННІ НОВИНИ

Цього тижня у Львові відбудуться кінні перегони

Львівський портал

|

Цього тижня у Львові відбудеться Відкритий кубок Львівщини з кінних перегонів. Упродовж трьох днів, з 16 до 18 квітня, скакуни з усієї області змагатимуться за звання найкращих, передає «Львівська хвиля».

Як повідомив голова Федерації кінного спорту Львівщини Віктор Доскіч, кінні перегони фактично проходитимуть за рахунок приватних коштів, оскільки цьогорічний бюджет на цей вид спорту скоротили у п’ять разів. І попри фінансові негаразди, за словами Віктора Доскіча, у рейтингу найактивніших кінноспортивних регіонів  – Львівщина не пасе задніх. Спортсмени області їздять на численні змагання і перемагають у Франції, Росії, Білорусії, Польщі.

„Минулий рік з бюджету на кінній спорт виділили 1 млн 350 тис грн по Україні. В ці кошти включалася поїздка на змагання, які проводилися у Москві та на змагання, які проводилися в Білорусі. Решта поїздок, що стосується проведення змагань по триборству чи по конкуру в Києві, чи в інших містах, напевно, не фінансується. Школи самі проводять це фінансування по мірі своїх можливостей”, – сказав В. Доскіч.

Загалом, за словами голови Федерації кінного спорту на Львівщині налічується шість кінноспортивних приватних шкіл. Ще  дві – будується.

Реклама партнерів

«У нас лише одна державна кінноспортивна школа – це «Буревісник», яка знаходиться у Львові. Утримання скакунів – задоволення не з дешевих. На місячний догляд за одним конем потрібно від чотирьохсот до п’ятиста доларів», – повідомив Доскіч.

„Але просто покататися чи потоваришувати зі скакуном – може будь-хто. Кінний спорт дуже корисний для дітей. З малого віку можна цим займатися. Нема обмежень, щоби забороняло, або не давало людині можливостей займатися їздою на коні. І плюс фізичне навантаження. 300 з чимось груп м’язів, які працюють у вашому організмі. Що можна придумати краще, якщо при аеробіці працює тільки 100 груп м’язів”, – додає Віктор Доскіч.

Крім того, Доскіч розповів, що серед українського бомонду з’явилася нова тенденція – дарувати коней. Презент  – недешевий (від 500 доларів до мільйонів умовних одиниць), але неординарний. Львівщина від столичних ноу-хау не відстає. Така практика є вже і у нас. 

Довідково. Кінний спорт у Західних регіонах лише починає активно розвиватися. Наприклад, в Києві є до 30 різних кінних клубів. Багато таких установ у Дніпропетровській та Донецькій областях. За кордоном кінну Україну уже знають.  За останній рік у світовому рейтингу по кінному спорту наша країна піднялася з 94-ої позиції на 14-у.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.