ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові відбудеться вечір пам’яті Квітки Цісик

Львівський портал

|

У Львові вшанують пам`ять відомої співачки українського походження Квітки Цісик. Вечір-спогад проведуть 3 квітня на сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
«Це перший україно-американський проект такого високого рівня, присвячений Квітці Цісик в Україні – країні її походження, де вона була лише раз – у 1983 р. і мріяла проїхатися з концертним туром Незалежною Україною», – повідомили організатори вечора.
У вечорі пам’яті візьмуть участь державні та культурні діячі, представники дипломатичного корпусу. Частину коштів, зібраних від продажу квитків, буде передано на рахунок Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї у рамках міжнародної програми «Разом проти раку молочної залози».
Захід відбудеться за сприяння Міністерства культури і туризму України та Української Американської Координаційної Ради. В жовтні минулого року вечір пам’яті відомої співачки відбувся в Києві в Українському Домі. 
Довідка: Квітка Цісик народилась 4 квітня 1953 року в США в сім’ї українських емігрантів. Навчалась в Нью-Йоркській консерваторії, де опанувала вокальну техніку і майстерно відшліфувала свій голос, колоратурне сопрано. 
Ніколи не забуваючи, хто вона, і звідки її коріння, Квітка вирішує записати диски з українськими піснями. Перший диск «Kvitka» був записаний у 1980-му, другий «Two Colors» («Два кольори») – 1989-го. Також у творчих планах Квітки Цісик був запис ще одного альбому – з колисковими для дітей. На жаль, передчасна смерть поламала усі її плани. Померла Квітка Цісик 29 березня 1998 р. від раку грудей, не доживши п’яти днів до свого 45-ти річчя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.