ОСТАННІ НОВИНИ

Армія не братиме участі в політичних «розбірках» – Єхануров

Львівський портал

|

Міністр оборони Юрій Єхануров запевняє, що в Україні неможливе силове вирішення політичного конфлікту, і заявляє, що армія не братиме участь у політичних «розбірках».

Про це він розповів в інтерв`ю журналу "Фокус".

На питання, чи готова армія виконати будь-який наказ свого головнокомандувача – Віктора Ющенка, Єхануров відповів: "Будь-який наказ у межах Конституції".

На уточнення, якщо якась політична сила, наприклад БЮТ, вирішить повторити Майдан, чи готова армія за наказом Ющенка розганяти людей, міністр додав:

Реклама партнерів

"По-перше, повторити Майдан у межах одного покоління неможливо. Тому що тоді люди вийшли самі, а зараз їх намагаються на площі вивести. Це абсолютно різні речі".

"По-друге, конституційний обов`язок армії – захист країни. Ми не будемо брати участь у політичних «розбірках", – заявив Єхануров.

"У день вступу на посаду я написав заяву про те, що припиняю будь-яку політичну діяльність. Цим не має права займатися жоден з моїх підлеглих", – додав він.

За словами міністра, "в Україні силове вирішення політичного конфлікту неможливе": "У нас спокійні люди. Крім того, затівати в країні силове протистояння нікому не вигідно".

На питання про те, як він вчинить, якщо буде вимога за рахунок армії забезпечити явку на майбутніх виборах президента, Єхануров відповів:

"Я професійно займався питаннями виборів і знаю статистику. Скрізь і завжди армія голосувала так, як голосувало населення тієї території, на якій розташована військова частина. Розбіжності були в 1–2%".

"Тому члени родин впливали на погляди військовослужбовців набагато більше, ніж керівництво. Тому ніякого політичного тиску на армію не було і, я гарантую, не буде!", – запевнив міністр.

Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.