ОСТАННІ НОВИНИ

Львів нагряне до Любліна потужними мистецьким десантом

Львівський портал

|

Масове переміщення мистецтва із Західної України до Любліна планується на 3 квітня 2009 року. Як повідомляє прес-служба МО «Дзиґа», саме на цей день планується початок цьогорічного проекту «L²» (помноження культур Любліна та Львова). До Любліна приїде майже сотня українських митців. Настільки масштабної акції культурного обміну між цими містами ще не було.

Львівське мистецьке об`єднання «Дзиґа» (координатор проекту з української сторони) везе на «L²» 166 візуальних об`єктів. Більше 80 % проектів створені спеціально для цьогорічного «L²» у Любліні. Також львівський джаз-етно-фанк гурт «ShockolaD» спеціально створив дві композиції на тексти Юліуша Словацького, приурочені 200-літтю польського поета.

Серед заходів «L²» плануються концерти, спектаклі, музичні заходи, мультимедійні проекти, перформанси, виставки фотографій та картин, інсталяції, гепенінги, презентації та обговорення .Заходи проекту «L²» у Любліні завершаться 5 квітня.

Цьогорічне представлення в Любліні українського мистецького середовища сформоване з трьох блоків:

Реклама партнерів

Візуальне мистецтво представлене 10 проектами (малярство, інсталяції, мультимедіа, перформанс, фотографія) за участі 20 авторів під загальним куруванням Володимира Кауфмана. Здебільшого автори є молодими митцями у найцікавішому періоді свого безкомпромісного творчого злету.

Музичний блок протягом трьох вечорів сформований із середовища «JazzClub.Lviv», що об`єднує близько 200 музикантів, і представлений трьома джазовими проектами, які мають яскраву українську етнічну основу, та молодих митців, що працюють у сфері «нових медій» (електронна музика і відеомистецтво).

Театр презентує Фестиваль аматорського мистецтва «Драбина», а зокрема минулорічні переможці фестивалю – театр «Next Step».

Першим етапом проекту «L²» був триденний виїзд майже ста осіб з Любліна до Львова у листопаді 2008 року.

Ідея проекту «L²» полягає у створенні нагоди для зустрічі різних творчих середовищ Любліна і Львова. Насамперед це представники «молодого», експериментального, незалежного, альтернативного, сучасного мистецтва та культури. Безпосередній контакт має стати шансом для обміну знаннями та досвідом, зокрема обміну «ноу-хау» в царині мистецтва і культури, що в майбутньому сприятиме зміцненню зв`язків, а також ініціюванню та реалізації культурних проектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.