ОСТАННІ НОВИНИ

Перша ластівка на дровах

Львівський портал

|

Від непевних стосунків українських тепловиків із російським «Газпромом» цьогоріч позбавитись залежності мають шанси лише кілька котелень Львова. Останнім часом багато розмов точиться навколо переведення ТЕЦ-2 на вугілля, а нещодавно серед претендентів на модернізацію з’явилась і невеличка котельня на вулиці Медова Печера, 54. Працювати вона зможе на деревині. Окрім того, на біопаливо, ймовірно, переведуть і котельню на вулиці Хлібній, 34,а.

«Впродовж останнього часу ми вивчали досвід альтернативних джерел опалення. Одним з нійцікавіших і реальних до втілення у Львові – переведення локальних котелень на деревину. Цей досвід ми вивчали у Франківську, де дві котельні вже працюють на відходах, що лишаються після обрізання дерев,» – розповів депутат Львівської міської ради від фракції партії «Реформи і Порядок» Сергій Смірнов.

Варто зазначити, що одна з франківських котелень, що працюють на дереві, обігріває мікрорайон, де 16 будинків, а друга, менша – подає тепло на одну із шкіл у передмісті. За інформацією депутата, потужність найбільшої котельні у Івано-Франківську становить 3,4 МВт, а паливом для неї служать відходи від вирубки при догляді за міськими парками, а також відходи деревообробних виробництв. 

Економічна доцільність такого проекту суттєва – при одинаковій кінцевій тепловіддачі деревина виходить в два з половиною рази дешевше від газу. За розрахунками тепловиків, введення в дію такої котельні дозволяє Івано-Франківську економити  974,2 тис. грн. в рік, а окупиться цей проект вже за 4–5 років. І це за умови, що газ не дорожчатиме.

Реклама партнерів

Погоджуються з аргументами депутатів і львівські тепловики, які на основі досвіду Івано-Франківська, готові втілювати пілотні проекті, зокрема в котельнях на вулицях Медововї Печери та Хлібній. У «Львівтеплоенерго» кажуть, що зараз проводять попередні розрахунки та визначають вартість даних проектів. За найоптимістимчнішими прогнозами, перейти на опалення деревиною вдасться на початок наступного опалювального сезону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.