ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні Євро-2012 прийматимуть лише Київ та Донецьк - Gazeta Wyborcza

Львівський портал

|

Футбольний чемпіонат Європи може проводитися в шести польських містах і лише двох українських, пише польська газета"Gazeta Wyborcza".
Своє рішення УЕФА повинно оголосити у травні. "Якщо не буде катастрофи, чемпіонат відбудеться у Варшаві, Гданську, Познані, у Вроцлаві, у Кракові і Хожуві", – стверджує інформатор "Gazeta Wyborcza" в УЕФА. "За Польщу УЕФА спокійний", – запевняє міністр спорту Мірослав Джевєцкі.
Гірше з Україною. Багаті Київ і Донецьк повинні раду собі дати, але Дніпропетровськ, Харків, Одеса і Львів самі ради не дадуть. А уряд зупинив інвестиційне фінансування. "Чекає на рішення УЕФА. Тоді буде відомо, чи розділити кошти на два, три чи на п’ять міст", – каже Олег Засадний, що відповідає за підготовку до Євро у Львові.
Міста на Україні мусять віддавати до бюджету держави аж 85% податків і тим, які бідніші, не вистачить профінансувати підготовку. У Дніпропетровську до чемпіонату має бути 1865 місць у 4- і 5-зіркових готелях, а є… 96! У Харкові на такі супер-готелі хочуть переробити студентські гуртожитки.
Проте українці оптимісти. "До цієї пори ми тішилися, як нас офіційно не критикували. На початку лютого Девід Тейлор, генеральний секретар УЕФА, нас хвалив", – каже Сергій Васильєв, речник української футбольної федерації. Інформатор "Газети": "Українці стараються, Тейлор хотів їх змотивувати". Якщо у травні УЕФА висуне шість польських міст до Євро-2012, це не означає, що ми вже зможемо тішитися. "Щопівроку люди з УЕФА будуть вас контролювати. А Німеччина здатна підготуватися до чемпіонату за рік", – каже наш співрозмовник.
Що з інвестиціями у Польщі? На будівництві стадіону у Варшаві робота кипить вже кілька місяців, у Гданську бульдозери вирівнюють ґрунт, а у Вроцлаві екскаватори заїдуть на будівельний майданчик за три тижні. У Кракові та Познані якраз зруйновано старі трибуни, в Хожуві генеральний ремонт почнеться у травні.

 

Переклад – Західна аналітична група (zgroup.com.ua)

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.