ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд приховує реальний стан в економіці - Шлапак

Львівський портал

|

Перший заступник голови Секретаріату Президента України привертає увагу до незвичного факту – Держкомстат не оприлюднив у традиційні, щомісячні терміни статистичні показники ВВП за січень 2009 року. Про це повідомляє прес-служба Президента.

«Така ситуація, разом із рішенням Кабінету Міністрів України, ухваленим на засіданні 12.02.2009, але не опублікованим, щодо обмеження публічності офіційної статистики, може свідчити лише про одне: уряд намагається приховати від громадян реальну ситуацію в соціально-економічній сфері», – наголосив О.Шлапак.

«Тепер найближчі офіційні дані щодо розвитку економіки очікуються за результатами лише І кварталу 2009 року, і оприлюднені вони будуть у середині травня», – сказав Перший заступник голови Секретаріату Президента України.

На його думку, уряд утаємничує таку інформацію, щоб уникнути внесення змін до Державного бюджету на 2009 рік.

«Проте, розвиток ситуації з ВВП – секрет Полішинеля. Адже у промисловості падіння в січні порівняно з січнем минулого року склало 34,1%; у будівництві – 57,6%, у транспорті – 35,1%. Більше того, погіршення ситуації на мікрорівні уже відчули сотні тисяч співвітчизників – через неповні чи невчасні виплати зарплат вчителям, медикам, правоохоронцям; затримки з пенсіями та соціальними виплатами. Погіршені оцінки стану справ в Україні, які надають міжнародні рейтингові агенції, свідчать про загрозливі тенденції в економіці в цілому та безпорадність урядової політики зокрема. Цю тезу підтверджує і те, що уряд не зміг виконати зобов‘язання щодо низки макроекономічних та бюджетних показників, погоджених у Меморандумі з Міжнародним валютним фондом», – заявив Перший заступник голови Секретаріату. Він наголосив, що все це лише підкреслює необхідність термінового докорінного перегляду бюджету, на якому голова держави наполягає з початку року.

«Парадоксально, але факт: у вересні минулого року Ю.Тимошенко у відповідь на погіршення рейтингової оцінки України міжнародною агенцією категорично запевнила: «Україна економічно і фінансово живе стабільно, і я можу твердо сказати, що світова фінансова криза на Україну не перекинеться», – нагадав О.Шлапак.

«Очевидно, реальний стан речей не «підпорядковується» оптимістичним заявам керівників Уряду, які, зокрема, стверджують про відсутність проблем з виконанням Держбюджету. Для маскування своїх прорахунків у макроекономічній та бюджетній політиці на 2009 рік Уряд жонглює цифрами, коли додає виконання бюджету по спеціальному фонду», – зазначив О.Шлапак. За його словами, планові показники розпису на січень по загальному фонду бюджету виконані лише на 86,3% і недобір склав 1,4 млрд. грн. Відомо, що саме загальний фонд є джерелом фінансування видатків з виконання державою своїх функцій і саме його виконання завжди використовувалося для аналізу реального стану наповнення бюджету.

За словами О.Шлапака, керівник уряду настільки впевнено почувається у поширенні своїх «версій правди», що навіть ігнорує власні публічні обіцянки надати певну інформацію ЗМІ. «Згадайте ситуацію із залученням урядом фінансових консультантів, зокрема компанії Blackstone. На запит журналістів, стурбованих мільйонними гонорарами консультантів, прем`єр перед телекамерами пообіцяла надати пресі всю інформацію з цього приводу. Минуло вже 3 місяці відтоді – наскільки я знаю, обіцянка не виконана», – нагадав О.Шлапак.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...