У МНС запевняють, що цьогорічні повені в західних регіонах України, у разі їх виникнення, не завдадуть таких значних збитків як минулого року. Про це заявив під час прес-конференції заступник Міністра з питань надзвичайних ситуацій Валерій Третьяков, повідомляється на офіційному сайті МНС.
За його словами, після торішньої катастрофічної повені урядом було визначено низку заходів для запобігання в майбутньому подібним трагедіям, і на сьогодні вони виконані на 90%. «У разі такої води, як була в минулому році, таких наслідків уже не буде», – запевнив Третьяков. Водночас він додав, що з іншого боку не може сказати, що їх зовсім не буде.
Заступник Міністра звернув увагу на ситуацію у Львівській області, в якій особисто брав участь у ліквідації наслідків повені, і де в листопаді 2008 року збудували два польдери для акумуляції повеневих вод. За його словами, нині є всі підстави говорити про те, що і третій польдер буде готовий вчасно. Кожен із цих польдерів прийматиме по 1,5-2 млн кубометрів води при підвищенні її рівня у річках.
Окрім цього, В. Третьяков категорично відкинув закиди щодо відсутності системи оповіщення про стихійне лихо місцевих жителів у постраждалих унаслідок повені регіонах. Він запевнив, що кожна людина “знала про те, що йде така вода”, але сподівалася на те, що їх «пронесе».
Також заступник керівника МНС підкреслив, що для запобігання значних збитків громадянам у регіонах із високим ступенем ризику виникнення повеней необхідно страхувати власне життя та майно. І не менш важливим є прийняття відповідної Державної програми.








Львівський портал