ОСТАННІ НОВИНИ

«Львівгаз» відкидає звинувачення Дергірпромнагляду

Львівський портал

|

Прес-служба ВАТ «Львівгаз» розповсюдила відповідь на повідомлення територіального управління Держгірпромнагляду про незадовільну роботу газовиків за підписом першого заступника голови правління ВАТ «Львівгаз» Любомира Голубовського. Подаємо текст документа:

«7 жовтня 2008 року у конференц-залі ВАТ "Львівгаз" відбулася розширена нарада Територіального управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляду) по Львівській області і управління ВАТ "Львівгаз", на якій представники Держгірпромнагляду звинуватили ВАТ «Львівгаз» у незадовільній роботі і вказали на недоліки у газовій сфері Львівщини.

Однак керівництво ВАТ «Львівгаз» надало обґрунтовані аргументи або пояснення по кожному наведеному факту, проте, очевидно представники Держгірпромнагляду не чули чи не хотіли чути цих аргументів.

Ті проблеми, які зараз виникають у газовому господарстві, і на які вказують представники Держгірпромнагляду, в основному виникають через невміле регулювання тарифоутворюючих процесів на державному рівні. Так, для прикладу Держгірпромнагляд керується в роботі такими "нормативними" документами, які не являються нормативними для НКРЕ України або НАК «Нафтогаз України». Держгірпромнагляд замість того, щоб вирішувати проблеми, з якими стикаються газові господарства всієї України, звинувачує їх у незадовільній роботі, а коли йому аргументують, чому склалася така ситуація – закриває очі і вуха.

Заява представників Дергірпромнагляду про те, що «найбільша кількість резонансних зокрема і нещасних випадків взагалі в царині дотримання безпеки в газовій сфері припадає власне на господарство ВАТ "Львівгаз", – є взагалі популістською, оскільки не на «Львівгаз» припадає найбільша кількість резонансних зокрема і нещасних випадків, а на Львівську область, зокрема на ЖЕКи, які несуть відповідальність за внутрібудинкові газові мережі та утримують їх на своєму балансі та у власності. А щодо ролі Держгірпромнагляду в даному питанні, то він має діяти на попередження нещасних випадків, а не лише здійснювати перевірки після аварійної ситуації. Однак, для представників Держгірпромнагляду простіше визнати незадовільною роботу ВАТ «Львівгаз», аніж ускладнювати собі життя повсякденною та кропіткою роботою з ЖЕКами.

Щодо «державного бачення істинних причин вибухів, у тому числі – із людськими жертвами, побутового газу у Львові, Дрогобичі, Бродах», то воно аж ніяк не державне, а бачення інспекторів Держгірпромнагляду. Адже у тих випадках, де вже завершено слідчі дії, слідчі органи встановили, що вибухи сталися через несанкціоноване, самовільне, втручання у газову мережу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *