ОСТАННІ НОВИНИ

ГФЛ протестує проти будівництва стадіону до Євро-2012 коштом міського бюджету

|

Громадський форум Львова оприлюднив відкритого листа до депутатів Львівської міської Ради, міського голови, громадськості та преси з приводу ініціативи будівництва стадіону до Євро-2012 за рахунок коштів міського бюджету. Подаємо текст листа

«Громадський форум Львова категорично проти фінансування будівництва стадіону для Євро 2012 коштом мешканців міста без врахування їхньої думки та згоди.

За результатами, скликаного ГФЛ 1-го серпня круглого столу «Інвестиційна ситуація Євро 2012 у Львові», стало відомо, що міський голова та депутати планують будувати стадіон у Львові коштами міської громади. Вартість такого будівництва сягає 1 мільярд гривень, а це річний бюджет міста. Вже у цьому році планується витратити з бюджету розвитку близько 100 мільйонів гривень.

Ціною такого масштабного будівництва для міста стануть незбудовані садочки та школи, не відремонтовані дахи, розбиті дороги… Кожен львів’янин повинен знати, що витрачені на стадіон гроші, він завтра з власної кишені витратить на ремонт школи чи садочку своєї дитини, даху в його будинку чи на медикаменти в лікарні…

Андрій Садовий заявляє, що у містах Європи стадіони будують коштами громади. Але він замовчує, що там таке будівництво відбувається за підтримки держави та мова йде про міста, які мають прекрасні дороги, лікарні, школи, парки, басейни, – тобто лише такі громади можуть дозволити собі витрачати гроші на подібні проекти.

Два роки міський голова та депутати не шукали шляхів вирішення проблеми, бездарно згаявши час: не було підготовлено цікавих пропозицій для інвестора, а питання реконструкції існуючого стадіону «Україна» взагалі не розглядалося. Замість того, аби надати вичерпну інформацію по суті справи, львів’ян годували байками про інвесторів. У підходах міського голови до Євро у Львові, проглядались лише меркантильні інтереси та амбіції. Міські ж депутати самоусунулися від вирішення такого важливого питання, зосередившись на розтягуванні залишків міської землі і майна.

Залучення банківських кредитних коштів під заставу майна громади, як це пропонує т.в.о. голови ЛОДА Микола Кміть, не тільки не вирішить ситуації, а й заведе місто у величезні борги. Залучення кредиту в 1 млрд. гривень на 5 років змусить місто віддавати щомісяця близько 15 млн. грн. (1млрд.грн : 5років : 12 місяців). Для порівняння – бюджет розвитку міста за півріччя виконано лише на 17 млн. грн. Таким чином, щоб віддати борги місто буде змушене протягом п’яти найближчих років шаленими темпами розпродувати своє майно.

Тепер, коли до кінцевого терміну представлення в УЕФА інвестиційних гарантій залишаються лічені дні і пошук будь-яких варіантів виходу з кризи стає неможливим, керівники міста та області для збереження своїх політичних балів нічого кращого не придумали, як штовхнути місто в боргову яму та зробити львів’ян заручниками своєї недолугої політики.

ГФЛ заявляє, що вирішення таких важливих для міста питань необхідно вирішувати суто шляхом референдуму, і мешканці відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” мають таке право, а органи місцевого самоврядування повинні їм це право забезпечити.

Громадський форум Львова застерігає Львівського міського голову та депутатів міста проти того, аби будувати стадіон коштами міської громади, без отримання на те її згоди, і наголошує про відповідальність політиків перед своїми виборцями.

ГФЛ закликає кожного львів’янина замислитися: чи доцільно, щоб такою дорогою ціною відбулися у Львові дві гри футбольного чемпіонату? І хоч міська влада обіцяє, що Євро-2012 спричиниться до розвитку Львова, чи не стане насправді цей чемпіонат початком занепаду великого міста?

Громадський форум Львова

4 серпня 2008р.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...