Інформація на командний пункт із ліквідації аварії на шахті “Степова” надійшла вчора близько опівночі від начальника дільниці, який повідомив про погіршення стану здоров`я п’яти осіб на чолі з командиром Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального загону, які знаходились у шахті з метою перевірки і налагодження роботи лінії дистанційного відбору проб повітря (“Дистоп”), що контролює стан рудникової атмосфери,. Як повідомляє прес-служба територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області, станом на ранок 15 квітня стан потерпілих оцінюють як задовільний.
Згідно з повідомленням першого заступника начальника територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області – начальника гірничого округу Юрія Царика, на шахту негайно викликали два оперативні взводи Львівсько-Волинського ВГРЗ, реанімаційно-протишокову групу, і о 1 годині 00 хвилин 15-го квітня 2008 року потерпілих доправили до Червоноградської Центральної міської лікарні.
У шахті знаходиться одне відділення воєнізованої гірничорятувальної служби. Проводиться контроль за депресією на перемичках, відбір проб рудникової атмосфери, контроль газової обстановки на місцях ведення робіт.
Нагадаємо, пожежа на шахті “Степова” почалася 2 квітня поточного року близько 16 години 40 хвилин у тупиковій частині прилеглого до лави 115-го конвеєрного штреку пласта “Сокальський”, на дільниці з видобутку вугілля № 4, лава № 115.
Гірничі роботи з видобутку вугілля в лаві № 115 велися на глибині близько 550-ти метрів. Довжина лави – 200 метрів. Довжина виймального стовпа – 450 метрів.
Причини пожежі будуть встановлені спеціально створеною комісією, до складу якої увійшли фахівці науково-дослідних інститутів, Міністерства вугільної промисловості і Держгірпромнагляду.
На момент аварії у шахті перебувало 92 людини. Станом на 17 годину 40 хвилин 2 квітня 2008 року всі люди, у тому числі – 13 працівників аварійної дільниці, були виведені на поверхню, потерпілих немає.
Із моменту початку пожежі і ведення рятувальних та ліквідаційних заходів територіальне управління Держгірпромнагляду по Львівській області заборонило будь-які роботи на шахті “Степова”.




