ОСТАННІ НОВИНИ

До керівництва у райдержадміністраціях хочуть залучити побільше жінок

|

У владних структурах Львівщини спостерігається влада так званого патріарху. До такого висновку дійшли організатори проекту «Рівні права та можливості – запорука демократичного суспільства», коли вивчали скандинавську модель влади у радах та адміністраціях Львівської області. Про це повідомив на сьогоднішньому засіданні керівник проекту «Рівні права і можливості – запорука демократичного суспільства» БФ «Майбуття» Андрій Залужний.

Як повідомив Андрій Залужний, цей проект проходив спільно із коаліцією громадських організацій міста Львова та області з 1 червня 2007 року до 28 лютого 2008 року. Метою проекту було сприяння усвідомленню важливості забезпечення рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків посадовими особами органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Проект підтримано Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні.

Зокрема він проходив у чотирьох районах Львівської області – Радехівському, Сокальському, Городоцькому та Дрогобицькому.

Проект складався з трьох компонентів: перший – інформування посадових осіб державних адміністрацій щодо запровадження гендерної рівності у владних структурах, другий – робота з представниками ЗМІ цих районів, а саме як висвітлювати дану тематику, третій – відслідковування рішення в районних адміністраціях та місцевих райрадах про реалізацію гендерного законодавства згідно чинного законодавства.

«За даними аналізами, у цих чотирьох районах всі голови районних адміністрацій є чоловіки – жодної жінки! Трохи краща ситуація на рівні заступників голів районних держадміністрацій: у Радехівському з 4-ох заступників троє чоловіків та одна жінка, у Сокальському спостерігається паритет – двоє чоловіків та дві жінки, а у Городку та Дрогобичі з 4-ох заступників – всі чоловіки», – повідомив А. Залужний.

Водночас консультантка проекту Оксана Порайко повідомила, що скандинавська модель влади в Україні, зокрема у Львові, може запрацювати незабаром, але для цього потрібно внести зміни у Законодавстві щодо гендерної рівності та забезпечити ресурсами чоловіків та жінок у керівному апараті, а також загалом активізувати всіх учасників. Власне гендерна рівність у владних структурах стане хорошим підґрунтям у розвитку демократичного суспільства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *