ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’яни хочуть перевиборів до міської ради?

|

Львів’яни незадоволені діяльністю міської ради і підтримують ідею проведення дострокових виборів до органів місцевого самоврядування. Принаймні такими є результати соціологічного опитування жителів міста, проведеного Центром з інформаційних проблем територій НАН України на замовлення ЛМГО «Інститут політичних технологій».

Загалом незадоволені діяльністю Львівської міської ради понад 40 відсотків львів ’ ян. Водночас понад 70 відсотків населення Львова покладає відповідальність за стан справ у місті на мера.

За словами директора Центру Петра Жука, причина незадоволеності діяльністю міських депутатів є те, що пропорційна система виборів на місцевому рівні не спрацювала, а політичні сили не відчувають відповідальності за ситуацію у місті.

Як показало соцопитування, під час вирішення конкретних проблем безперечну перевагу жителі Львова надають виконавчим, а не представницьким органам. На прийом до депутатів ідуть лише близько шести відсотків громадян. Тобто роль представниці інтересів людей міська рада відіграє лише абстрактно. Хоч більшість населення Львова знає про обов’язкову щорічну звітність депутатів перед виборцями, проте, зважаючи на невисоку присутність на таких звітах, ставиться до них досить скептично. Більшість населення (понад 60%) практично не бачить можливості контролювати процедуру розгляду їхніх звернень.

Відтак понад 41 відсоток львів ’ян п і дтриму є і дею проведення наступного року дострокових вибор і в до м і сько ї ради. Однак проти цієї ідеї висловлюється 31 відсоток жителів. Причому негативно налаштовані до проведення перевиборів у міськраду – інтелігенція та службовці, оскільки, за словами Петра Жука, вони переконані: нові вибори за пропорційною системою нічого не змінять.

Що ж стосується середніх міст Львівської області, у яких також проводилось соцопитування, то активність сприйняття населенням міських ради є помітно більшою, ніж у Львові. У цих містах депутати ближчі й доступніші до населення, але можливості контролю за розглядом питань у місцевій владі менший, ніж у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *