Комісія з питань інвестиційної діяльності та транскордонного співробітництва Львівської обласної ради під час свого засідання підготувала і скерувала від імені Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації звернення в Міністерство закордонних справ України, Державну прикордонну службу України та Державну митну службу з приводу ситуації, що склалася на перетині кордону з Польщею. Про це передає прес-служба обласної ради.
Подаємо текст звернення дослівно:
«Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація висловлюють занепокоєння у зв’язку із ситуацією, що склалася на українсько-польському державному кордоні.
Страйк працівників митних органів Республіки Польща викликав значне сповільнення руху через кордон осіб, транспорту та вантажів. Українські громадяни терплять незручності, довго очікуючи на перетин кордону. Зазнають втрат інтереси українського бізнесу, який має ділові зв’язки з партнерами в Польщі та інших країнах Європи. Це ставить під загрозу виконання зовнішньоторговельних контрактів, зриваються численні туристичні поїздки. Наноситься шкода інтересам українських громадян і в результаті – економічним та політичним інтересам держави.
Окрім того, за інформацією Західного регіонального управління державної прикордонної служби України, у пішохідному пункті пропуску “Шегині” працівники польських митних органів почали вимагати від українських громадян внутрішній паспорт, що суперечить положенням Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща “Про умови поїздок громадян” від 30.07. 2003 року. Це робиться, щоб перевірити місця прописки, оскільки, згідно з нормативно-правовими документами ЄС, для громадян України, які проживають у прикордонних районах, діють інші (зменшені) норми ввозу товарів в особистому багажі подорожувальника. Проте жодної інформації про запровадження зазначених обмежень на адресу українських контрольних служб від митних органів РП не надходило.
Львівська обласна рада і Львівська обласна державна адміністрація звертаються з проханням вжити термінових заходів для виправлення ситуації і відновлення нормальної роботи пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні”.