Сьогодні в міській раді обговорили правила нарахування тарифів за спожите тепло та проблематику оплати теплопостачання за двоставковими тарифами.
Зокрема, представники депутатського корпусу, виконавчих органів, фахівців та жителів міста намагались з’ясувати можливість внесення змін до проекту «Правил розрахунку двоставкових тарифів на теплову енергію» щодо формування абонентської сплати не за одиницю теплового навантаження, а за квадратний метр житлової площі.
Депутат ЛМР Михайло Баляс зазначив, що двоставковий тариф, який складається з річної вартості обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження та вартості одиниці спожитої теплової енергії, розраховується за нелогічним алгоритмом.
«До мене надійшли скарги мешканців багатоквартирних житлових будинків щодо необґрунтованого нарахування їм вартості умовно постійної складової вартості за приєднане теплове навантаження. Суть обурення полягає в тому, що в одному будинку у квартирах з однаковою площею в різних під’їздах їм виставляють рахунки на оплату вартості умовно постійної величини теплоспоживання на різні суми», – наголосив Михайло Баляс.
За його словами, нарахування на оплату вартості обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження здійснюється теплопостачальною організацією на основі опитувального листа споживача теплової енергії, який складено проектною організацією. Тобто нарахування здійснюється з врахуванням технічних умов на приєднане теплове навантаження на кожний під’їзд окремо.
Водночас керівник ЛМКП «Львівтеплоенерго» Богдан Кіт пояснив, що двоставковий тариф є зручним і для споживачів, і для постачальників. «Двоставковий тариф зменшує навантаження на фінансовий стан людей взимку, бо інакше люди будуть взимку платити дуже багато, а влітку – мало», – пояснив Богдан Кіт. Керівник «Львівтеплоенерго» зазначив, що так сезонний тариф призведе до значних збитків його компанії і до незручностей для населення.