Журналістів Львівщини навчили основних критеріїв правильної діяльності під час виборчої кампанії до Верховної Ради України. Принаймні саме з цією метою Центр правової допомоги журналістам та ЗМІ під час виборчого процесу позачергових виборів до Верховної Ради України провів сьогодні в приміщенні Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України семінар-тренінг «ЗМІ і вибори 2007».
Зокрема, під час сьогоднішнього тренінгу з журналістами обговорили особливості поширення інформації про кандидатів у депутати, роботу журналістів у день виборів, причини притягнення до відповідальності ЗМІ і журналістів за порушення законодавства про передвиборчу агітацію. Крім того, присутні підбили підсумок передвиборчої кампанії та поділилися досвідом.
Як повідомив голова Асоціації медіа-юристів Львівщини Юрій Ничка, для полегшення журналістської діяльності у передвиборчий і виборчий період на сайті Асоціації розміщено всю інформацію про передвиборчу агітацію, судову практику, міжнародні правові документи.
«Згідно зі статтею 30 ЗУ «Про інформацію», інформація з обмеженим доступом може бути поширена без згоди власника, якщо ця інформація є суспільно значущою, тобто якщо вона є предметом громадського інтересу і якщо право громадськості знати цю інформацію переважає право її власника на її захист», – зазначили представники Асоціації медіа-юристів Львівщини.
Семінар проводить ЛОО Національна спілка журналістів України за сприяння Асоціації медіа-юристів Львівщини в межах проекту, що отримав підтримку Львівської міської ради в конкурсі соціально-культурних проектів.
Нагадаємо, у Львові функціонує Центр правової допомоги журналістам та ЗМІ під час виборчого процесу позачергових виборів до Верховної Ради України, який надає правову підтримку журналістам і ЗМІ у зв’язку із розміщенням передвиборної агітації. Центр також забезпечує функціонування телефонної «гарячої лінії» для журналістів та ЗМІ з питань виборчого й інформаційного законодавства.