ОСТАННІ НОВИНИ

Мощі сестри Тарсикії вшанують 2 вересня

|

Мощі сестри Тарсикії урочисто вшанують другого вересня цього року. У цей день їх перевезуть зі Стрия до Ходорова, де народилась блаженна. Про це повідомив прес-секретаріат Стрийської єпархії.

Очікується, що в урочистостях візьмуть участь греко-католицькі єпископи з України та з-за кордону, протопресвітери, священики і миряни Стрийської й інших єпархій та представники державної влади з Львівської області і п`яти районів, що входять до складу єпархії.

У торжествах також зможуть взяти участь усі бажаючі прочани. У зв’язку з цим Богослужіння з нагоди перенесення мощей служитиметься на міському стадіоні Ходорова. Саркофаг з мощами блаженної встановлять для почитання вірними перед вівтарем, на якому відбудеться Божественна Літургія. Після Літургії мощі урочисто внесуть до храму безсрібників Косьми і Дем`яна і встановлять в лівому бічному престолі, де їх можна буде почитати.

Сестра Тарсикія (Мацьків) народилася 23 березня 1919 року в м. Ходорів Жидачівського району Львівської області. Вона належала до Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Загинула мученицькою смертю 18 липня 1944 року від пострілу російського солдата. Під час перебування у Львові в червні 2001 року Папа Іван Павло ІІ проголосив її блаженною Католицької Церкви.

18 липня мощі сестри Тарсикії перевезли з Личаківського кладовища у Львові до Стрия.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.