ОСТАННІ НОВИНИ

Мінохорони навколишнього середовища оцінило збитки від фосфорної аварії

|

Міністерство охорони навколишнього середовища оцінює екологічні збитки від аварії поїзда з фосфором у Львівській області на більш ніж 1,5 млн гривень. Про це повідомив журналістів заступник міністра охорони навколишнього середовища Степан Лизун.

Він зазначив, що міністерство протягом 2 місяців проводитиме моніторинг стану навколишнього середовища на місці катастрофи.

“Зараз ми його проводимо тричі на тиждень, але, можливо, найближчим часом періодичність буде скорочена”, – сказав Лизун, додавши, що вартість такого моніторингу становитиме близько 800 тис. гривень.

Зі слів заступника міністра, на сьогодні ситуація на місці аварії контрольована й результати проб води, ґрунту й повітря з 2 серпня – у допустимих межах.

Як уже повідомляли, о 16.55 16 липня зійшли з колії 15 цистерн із жовтим фосфором товарного поїзда № 2005 (поїзд складався з 58 вагонів) у Буському районі Львівської області на перегоні “Красне-Ожидів”.

Цистерни рухалися зі станції “Аса” (Джамбул, Казахстан) до станції “Оклеса” (Польща).

Через витік фосфору з однієї цистерни відбулося самозапалювання 6 цистерн.

Під час гасіння пожежі утворилася хмара із продуктів згорання (зона ураження – близько 90 кв. км).

У зону ураження потрапили 14 населених пунктів Буського району й окремі території Радехівського й Бродівського районів області. Інформують “Українські Новини”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *