ОСТАННІ НОВИНИ

У Секретаріаті Президента заявляють, що "фосфорний" поїзд порушив інструкції

|

Потяг з фосфором, з яким сталася аварія на Львівщині, перетнув кордони України з грубим порушенням діючої інструкції на прийняття небезпечних вантажів. Про це у вівторок повідомив керівник Головної служби регіональної політики Секретаріату Президента Семен Кроль, повідомили «proUA» у прес-службі глави держави.

Зокрема, за його словами, при температурі вище +40 градусів діє «повна заборона ввезення на територію України» подібного вантажу. Крім того, за інструкцією, вдень небезпечні цистерни не мають стояти на відкритому сонці. У такому випадку їх повинні тримати під навісом і поливати водою, охолоджуючи цистерну. «Є порядок, де це все розписано», – акцентував Кроль.

Також він поінформував, що під час транспортування фосфору українською територією було порушено норми щодо шару води над фосфором у вантажних вагонах в умовах спеки. Так, за чинними нормативами шар води має становити 60 см, а в цистернах «було 30 сантиметрів». «Мала бути відправлена телеграма казахській стороні щодо температурного режиму в Україні», – пояснив Кроль.

Укрзалізниця, за словами представника Секретаріату, мала право вимагати кількість супроводжуючих з розрахунку більше двох на кожну цистерну. Але під час транспортування даного потягу на 15 цистерн був 1 супроводжуючий. Кроль наголосив, що слід було перевірити масу кожної цистерни, рівень води, стан опломбування цистерн під час перетину українського кордону. «За законом, українська сторона мала зробити прийомку цього вантажу на кордоні, у випадку виявлення недоліків не приймати вантаж і відправити його назад», – наголосив Кроль.

Нагадаємо, казахська сторона заперечує інформацію стосовно того, що цистерни з жовтим фосфором, які перевозились через Україну, були технічно несправні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.