ОСТАННІ НОВИНИ

Повітря, вода і грунт в районі фосфорної аварії не є забруднені - МНС

|

За результатами досліджень, проведених органами санепідслужби, державної екологічної інспекції, водного господарства та ветеринарної служби, станом на 13 годину 18 липня перевищення гранично-допустимої концентрації сполук фосфору в повітрі, воді та грунті не виявлені. Про це повідомляє прес-служба МНС України.

Такі результати отримані після обстеження населених пунктів Буського, Кам‘янко-Буського, Бродівського та Радехівського районів Львівщини.

Крім того, лабораторія Державної екологічної інспекції у Волинській області підтвердила якість і безпечність води річки Західний Буг та меліоративних каналів від місця виникнення надзвичайної ситуації до суміжних районів Львівської і Волинської областей.Повітря, вода в криницях та відкритих водоймах цілком безпечні для людей і тварин. Наприклад, дослідження вмісту фосфорного ангідриду в повітрі сіл Ожидів, Йосипівка, Олесько, Янгелівка, хутора Лісове Буського району становлять від 0,045 до 0,08 мг на куб. м, населених пунктів Станіславчик, Руда-Бродівка, Бродівського району – 0,03 – 0,08, Лопатин, Хмільно Радехівського району – 0,15 – 0,25, Полунично Кам‘янко-Буського району – 0,004 – 0,006, що не перевищує нормативу – 0,15 мг на куб. м.


Питна вода у криницях жителів населених пунктів Буського району містить поліфосфати нижчі за норму, яка становить 3,5 мг на літр. Проби відбиралися у громадян Ожидова, Хутора Лісового та Йосипівки.

Вміст фосфатів у річках Рутка, Родоставка, Хмільна, Пуста, Солотвино, Острівка, Західний Буг не перевищує норми – 3,5 мг на літр.Грунт і корми також не становлять жодної небезпеки для людей та цілком придатні для ведення сільського господарства.

Аналіз стану довкілля здіснюється шляхом постійного відбору проб повітря, води та грунту, а також їхніх лабораторних досліджень, і триватиме до повного завершення ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Результати експертиз доводитимуться до сільських і районних рад, дільничих інспекторів міліції та засобів масової інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.