ОСТАННІ НОВИНИ

Союз чорнобильців бореться з міською владою за будинок на площі Маланюка

|

Львівська обласна організація «Союз Чорнобиль України» три роки бореться з міською владою за будинок на площі Маланюка, 6. Як повідомив голова організації Всеволод Смеречинський, у 2004 році міськвиконком прийняв рішення про знесення будинку як дисгармонійного.

За словами Всеволода Смеречинського, приміщення в цьому будинку організація отримала ще за мерства Василя Шпіцера. І лише під час керування Любомира Буняка зіткнулася з проблемою виселення.

«У 2004 році міськвиконком під головуванням пана Буняка вирішив знести цей будинок як дисгармонійний. Відтак, ми три роки воюємо за його збереження. Бо підстав для знесення нема. Будинок – цілий, без тріщин. На відміну від багатьох будинків, які валяться, цей може стояти роки», – каже В. Смеречинський.

На думку обласної організації «Союз Чорнобиль України», рішення виконкому було незаконним, оскільки воно не узгоджено з управлінням охорони історичного середовища. Крім того, за висновками професора «Львівської політехніки» Миколи Бевза, «будинок категорично не можна зносити, бо він формує обличчя Львова, оточення Палацу Потоцьких і площі Маланюка».

«Але скасувати його виконком досі не може чи не хоче. При владі вже був і Сірик, минув рік мерства Садового, а рішення виконкому не відмінено досі», – наголошує Всеволод Смеречинський.

Львівська обласна організація «Союз Чорнобиль України» сподівається, що нова міська влада зверне увагу на цю проблему і не дозволить знести будинок, якому понад 230 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...