ОСТАННІ НОВИНИ

По вулиці Глібова відкриють меморіальну дошку Вахнянину, Тисовському та Студинському

|

Завтра у Львові встановлять меморіальну дошку відразу трьом видатним громадським діячам: Анатолю Вахнянину, Кирилу Студинському та Олександру Тисовському. Пам’ятну дошку встановлять на будинку по вулиці Глібова, 15, в якому свого часу мешкали діячі. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Участь у заході візьмуть працівники Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка, голова ЛОО «Просвіта» Ярослав Пітко, представники національної скаутської організації «Пласт» та багато інших.

Урочисте відкриття меморіальної таблиці заплановане на 17 годину. Дошку встановлять з ініціативи та за кошти родини А. Вахнянина.

Анатоль Вахнянин – український композитор, педагог, письменник, громадський діяч, засновник та перший директор музичного інституту ім. Лисенка, один із засновників та перший голова товариства «Просвіта», товариств «Торбан», «Боян», посол до галицького сейму та віденського парламенту, член НТШ.

Кирило Студинський – український літературознавець, член НТШ, громадський діяч, професор Львівського університету. Він – автор 500 праць з літературознавства.

Олександр Тисовський – педагог, біолог, основоположник ПЛАСТу, член НТШ, професор Академічної гімназії, українського таємного університету, Державного університету, Вищих агрономічних курсів. З 1944р. на еміграції у Відні. Перепохований у Меморіалі Січових Стрільців на Личаківському цвинтарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...