ОСТАННІ НОВИНИ

В Опері відбудеться урочиста академія, присвячена операції «Вісла»

|

Наступного тижня, 27 квітня, у Львівській Опері відбудеться урочиста академія, присвячена операції депортації українців, що отримала назву «Вісла». Як повідомив заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Батенко, на захід запрошено безпосередніх учасників цієї сумної події, представників органів місцевого самоврядування та Президента України.

«27-28 квітня ми хочемо провести низку акцій. На ці дні запланована урочиста академія у Львівській опері. Крім того, заходи, пов’язані з вшануванням пам’яті депортованих українців, плануємо і в Перемишлі.

Але ними більше опікується перемишльське об’єднання українців», – зазначив Тарас Батенко сьогодні під час наукової конференції на тему «Депортації 1944-1951 років», що відбувається у Львові.

За словами заступника голови ЛОДА, обласна влада практично в щоденному режимі працює з регіональною владою Перемишля стосовно передання українській громаді у цьому місті Народного дому. «Це питання зараз найголовніше. Воно пов’язане із виділенням земельної ділянки для польського культурного центру у Львові. Сподіваюся, що спільними зусиллями української і польської влади воно буде вирішено вже незабаром», – сказав він.

Тарас Батенко повідомив, що якщо польська влада не знайде коштів для того, аби викупити Народний дім з власності Перемишля, то ці кошти знайде українська влада.

«Загалом українсько-польскі взаємини за останні роки потеплішали. Ми йдемо в правильному керунку. Єдине що нам заважає, це політична ситуація в Україні», – додав Тарас Батенко.

Нагадаємо, 28 квітня 1947 року шість дивізій Війська Польського розпочали виселення українського населення з західних окраїн українських етнічних земель, що в кінцевій фазі Другої Світової війни опинилися в межах Польщі. Операція тягнулася кілька місяців і, практично, закінчилася в жовтні 1947 року. За цей час на захід і північ Польщі було виселено близько 150 тисяч осіб, одночасно арештовано і ув’язнено у післягітлерівському таборі Явожно, а також просто вбито кілька тисяч українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...