ОСТАННІ НОВИНИ

В опалювальний сезон перевірятимуть лише «ургентні» лічильники

|

Під час опалювального сезону ВАТ «Львівгаз» проводитиме повірку лише тих лічильників, які потребують негайної перевірки, передає прес-служба компанії. Натомість масове зняття газових лічильників на планову повірку будуть проводити в міжопалювальний період. Сьогодні у Львівській області експлуатують понад 170 тис. лічильників, які підлягають проведенню планової повірки.

Усі засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», підлягають періодичній повірці. Для побутових лічильників газу роторного типу встановлено інтервал між повірками в п’ять років, а для мембранного типу – у вісім років. Це означає, що кожні п’ять (чи вісім – залежно від типу лічильника) років, усі побутові прилади обліку газу повинні пройти планову повірку.

Якщо під час планової повірки було встановлено, що побутовий лічильник, який є власністю споживача, непридатний для подальшої експлуатації (що підтверджено відповідним висновком Львівського регіонального центру стандартизації метрології та сертифікації Держспоживстандарту України), встановлення нового лічильника проводять коштом споживача. «Програма оснащення житлового фонду Львівської області лічильниками природного газу та забезпечення достовірного обліку природного газу», за якою торік відбувалося безкоштовне встановлення газових лічильників для певних категорій споживачів, на 2007 рік НАК «Нафтогаз України» не затвердив.

На час повірки, за наявності в Сервісному центрі ВАТ «Львівгаз» підмінного лічильника відповідного типорозміру, взамін знятого встановлюють підмінний. Тоді нарахування обсягів спожитого газу здійснюють на підставі показів підмінного лічильника. Коли ж замість тимчасово вилученого лічильника газу неможливо встановити інший лічильник, згідно із «Правилами надання населенню послуг з газопостачання», газові прилади і пристрої споживача тимчасово підключають до системи газопостачання без лічильника, про що представники ВАТ «Львівгаз» складають відповідний акт у двох примірниках, один із яких залишається у споживача. У період, поки лічильник перебуває на повірці і замість нього не встановлено підмінний, нарахування за спожитий природний газ проводять відповідно до норм споживання.

Окрім того, необхідно зазначити, що, якщо протермінування планової повірки лічильників газу відбувається з вини споживача (або відмови споживача представникам газопостачальної організації у доступі до своїх приміщень, де розташовано лічильники газу, для їх демонтажу та монтажу), то плату за спожитий природний газ нараховуватимуть за нормами споживання природного газу населенням з дня такої відмови до дня, коли буде забезпечено вільний доступ представникам газопостачальної організації до лічильників та проведено їх планову повірку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.