ОСТАННІ НОВИНИ

Управління ЛОДА звітували про витрачені кошти на засіданні комісії з питань культури

|

Цими днями на засіданні постійної комісії з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму Львівської обласної ради керівники управлінь Львівської ОДА прозвітували про виконання програм і планів заходів, які фінансувалися у 2006 році з обласного бюджету, та про виконання рішень сесії Львівської обласної ради. Про це повідомила прес-служба облради.

Зокрема, заступник начальника управління культури і туризму ЛОДА Андріан Кліщ повідомив, що у 2006 році на розвиток туризму було виділено 100 тис. грн. За ці кошти провели низку заходів: представлення туристично-рекреаційного потенціалу Львівщини на міжнародних виставках-ярмарках, салонах, презентація туристичних маршрутів.

Начальник відділу охорони культурної спадщини облдержадміністрації Василь Івановський прозвітував про виконання регіональних програм у 2006 році. Зокрема, 250 тис. грн., виділених з бюджету області, було використано на виконання регіональної програми паспортизації об’єктів культурної спадщини на 2006 рік, а 50 тис. грн. – на інвентаризацію об’єктів культурної спадщини Львівщини.

Управління з питань внутрішньої політики ЛОДА використало 200 тис. грн., виділених з обласного бюджету. Як доповів начальник управління Святослав Шеремета, за ці кошти були проведені заходи із вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, перепоховання жертв політичних репресій на Личаківському цвинтарі та у м. Жовкві; вшановано пам’ять загиблих під Крутами, відзначено річницю утворення УПА. Минулого року проведено низку заходів із відзначення 115-ої річниці від дня народження Є. Коновальця, зокрема у Львові та на батьківщині героя – у с. Зашкові. Управління організувало поїздки для вшанування пам’яті розстріляних більшовиками у 1921 році 359 героїв-повстанців у с. Базар, а також поїздки в Саліну – для участі в акції вшанування загиблих у Саліні. Розширюється співпраця з об’єднанням українців у Польщі. Вперше за 15 років Незалежності нашої держави український гурток у Перемишлі отримав реальну матеріальну допомогу – закуплено і подаровано українські національні костюми.

Як поінформувала начальник управління у справах поліграфії та теле- радіопростору ЛОДА Оксана Бойкович, з обласного бюджету були виділені кошти на реалізацію програми розвитку інформаційного простору Львівщини, на підтримку періодичних видань (збірник “Український визвольний рух”, газети “Благовіст”, “Франкова криниця”, “Соколиний край”, “Просвіта”, “Газета Львовска”, журнал “Дзвін”) та 634,2 тис. грн. – на підтримку вітчизняного книговидання (видавничий центр “Пам’ять”, видавництво “Звід пам’яток України”, Програма відновлення стародруків). Було виділено 50 тис. грн. і на участь у співфінансуванні Міжнародного Форуму видавців.

Начальник управління культури і туризму ЛОДА Галина Дорощук повідомила, що минулого року на заходи з обласного бюджету було виділено 1 млн. 331 тис. грн.

Також на засіданні постійної комісії з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму Львівської обласної ради керівники управлінь Львівської ОДА представили заходи і програми, які пропонуються для фінансування з обласного бюджету у 2007 році. Члени постійної комісії розглянули їх у першому читанні, внесли свої пропозиції та зауваження. Остаточно програми та заходи будуть затверджені на наступному засіданні комісії 8 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.