Сьогодні світова громадськість відзначає День без тютюну. Як повідомляє прес-служба ЛОДА, його мета – привернути більшу увагу людей до того, що головними причинами смертності у світі є серцево-судинні, онкологічні захворювання та хвороби легень. А одним з основних факторів ризику їх виникнення і прогресування є тютюнопаління.
За останні 50 років тютюн позбавив життя 62 мільйонів людей, це більше ніж кількість загиблих у Другій Світовій війні. У світі не існує безпечних цигарок і безпечного куріння. “Низькосмолисті” або так звані легкі цигарки не менш небезпечні, ніж звичайні.
В Україні проблема тютюнокуріння залишається вкрай напруженою. За розрахунками ВООЗ очікується, що в 2020 році в країні вживання тютюну спричинить більше 22% смертей. Тютюн є фактором ризику більше ніж 25 хвороб, які складають майже 75% структури смертності населення в Україні.
За останні три роки ця звичка призводила до загибелі в Україні більше, ніж 120 тисяч осіб щорічно.
Розрахунки, зроблені на підставі даних Світового Банку, свідчать: щорічно для України втрати від куріння становлять близько 2 млрд доларів. Соціологічні опитування показали, що факторами, які сприяють розповсюдженню куріння, є: молодий вік, матеріальні труднощі і безробіття.
На даний час в Україні налічується майже 9 мільйонів активних курців, що становить третину всього працездатного населення країни. Курить майже половина чоловіків працездатного віку в міській і у сільській місцевості. Серед жінок у максимально дітородному віці курить кожна третя жінка.