ОСТАННІ НОВИНИ

До 60-ї річниці Львівського псевдособору у Києві відкриється виставка

|

Відкриття виставки «Репресована Церква», присвяченої 60-річчю початку масових репресій комуністичної влади проти віруючих і Церкви в Західній Україні, відкриється 3 березня 2006 року о 17 годині 30 хвилин в Культурно-мистецькому центрі Національного університету «Києво-Могилянська академія» у Києві. Про це повідомив прес-секретаріат Глави УГКЦ.

Виставку підготував Львівський музей історії релігії. Крім музейних колекцій, на виставці представлено матеріали з архіву Інституту історії Церкви УКУ, «Студіону», Музею сакрального мистецтва Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ.

Експонати виставки висвітлюють ідейні та організаційні засади репресивної політики КПРС супроти віруючих і Церкви, трагічні події 1945-1949 рр. у Західній Україні, ліквідацію УГКЦ як легальної інституції, музейництво священнослужителів та віруючих, діяльність, стійкість у вірі «катакомбної» Церкви, легалізацію Церкви на рубежі 80-90 рр. XX ст.

Виставка працюватиме в рамках Міжнародної наукової конференції «Насилля влади проти свободи сумління: репресивна політика Радянської держави щодо християнських Церков та віруючих (ідейні засади, механізми реалізації, історичні наслідки)». Організаторами конференції є Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Український католицький університет. Участь у конференції візьмуть провідні наукові працівники Києва, Львова, Полтави, Запоріжжя, Ужгорода, Москви, Санкт-Петербурга, Любліна тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *