ОСТАННІ НОВИНИ

Олійник зустрівся з послом Японії

|

27 лютого голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Муцуо Мабучі, повідомила прес-секретар голови ЛОДА Іванка Попович. Під час зустрічі керівник області подякував Послу за виділення урядом Японії, в рамках програми Офіційної Допомоги Розвитку, гранту у розмірі 500 тис. дол. США, завдяки якому було встановлено нову сучасну систему освітлення сцени у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім.С.Крушельницької.

Петро Олійник повідомив пана Посла, що останнім часом активізувалися контакти з Японською організацією з розвитку зовнішньої торгівлі “Джетро” ( JETRO ) – державною установою, яка функціонує як центр ділової інформації для японських та для зарубіжних підприємств. 16 грудня 2005 року у Львові перебувала заступник директора відділу досліджень по Росії і Євразії представництва “Джетро” в Москві пані Чіеко Матцуока.

«У Львівському національному університеті ім. І.Франка та Національному університеті “Львівська політехніка” факультативно вивчається японська мова, — зазначив Петро Олійник. — Уряд Японії неодноразово надавав обом університетам сприяння навчальною літературою та технічними засобами навчання». Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Муцуо Мабучі погодився на пропозицію Петра Олійника про надання різносторонньої допомоги викладачам та студентам університетів у поглибленні вивчення японської мови.

Згідно з домовленостями між головою облдержадміністрації Петром Олійником та Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Муцуо Мабучі в цьому році під час святкування 750-річчя міста Львова буде проведено Дні культури Японії у нашому місті.

Протягом 2005 року обсяг двосторонньої торгівлі Львівської області з Японією становив 6,51 млн.дол.США, з них 0,2 млн.дол.США – експорт та 6,31 млн.дол.США – імпорт. Таким чином, обсяг торгівлі товарами нашого регіону з Японією становить лише 0,42 % від загального обсягу зовнішньоторговельного обороту області.

Порівняно з відповідним періодом 2004 року обсяг зовнішньо­торговельного обороту збільшився на 1,2 млн.дол.США (на 18,35 %): причому обсяг експорту зменшився на 0,44 млн.дол.США (на 68,33 %), а імпорт збільшився на 1,63 млн.дол.США (на 25,85 %) Станом на 1 липня 2005 року японськими інвесторами вкладено в економіку області інвестицій на суму 450,2 тис.дол.США, що становить 0,1 % від загального обсягу залучених інвестицій. За участю японського капіталу на території області утворено 1 підприємство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.