ОСТАННІ НОВИНИ

Журналісти тестували електронну систему голосування у Львівській міській раді

|

Електронну систему голосуання „Віче”, яку нещодавно встановили у великій сесійній залі Львівської міської ради, першими протестували журналісти. Прес-конференція відбулася у вигляді пленарного засідання, на якому головував в.о. міського голови Львова Зеновій Сірик, а представники засобів масової інформації виконували роль депутатів.

Для цього кожен представник мас-медіа отримав персональну картку депутата, за допомогою якої від завтрашнього дня голосуватимуть усі львівські депутати. Відтак, щоб зареєструватися і записатися на виступ, журналісти повинні були скористатися карткою депутата, увівши її у спеціальний пульт, який розміщений на робочому столі.

За словами Зеновія Сірика, нова система голосування у міській раді зробить рішення сесії публічнішими. „Завдякиновій системівиборці зможуть дізнатися як голосував кожен депутат з того чи іншого питання”, – розповів він.

Однак, керівник містаповідомив, що у міській раді зберігатиметься і стара система голосування – у таємному режимі за допомогою бюлетенів. А щоб уникнути випадків, коли один депутат голосує за своїх колег, користуючись їхніми картками, у міськраді й надалі працюватиме лічильна комісія. Саме на неї буде покладено функції стежити за кількістю людей у залі та результатами на табло. „Ну і, звичайно, це буде на совісті кожного депутата”, – додав З.Сірик.

Передбачена також можливість втрати картки. Як повідомив З.Сірик, якщо депутат її забув удома, то на початку пленарного засідання йому видадуть резервну, якщо ж він її загубив, то все-таки доведеться виготовляти іншу.

Досвід прийняття рішень за допомогою електронної системи львів’яни перебрали у своїх колег з Чернівецької та Хмельницької областей. Встановлення „Віча” бюджету міста обійшлося в 340 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.