ОСТАННІ НОВИНИ

Працівників "Полярону", які виступали проти директора Чауса, переслідують

|

Представники ініціативної групи трудового колективу ВО «Полярон» звертаються до керівництва Львівщини та представників ЗМІ з проханням звернути увагу на переслідування тих 27 працівників підприємства, які брали участь у пікетуванні Мінпромполітики України, вимагаючи відставки директора «Полярону» та виведення заводу з кризи. Свою вимогу відкликати наказ про оголошення догани згаданим працівникам ініціативна група вказала у заяві на ім’я голів Львівської ОДА та обласної ради, керівництва ВО «Полярон» та представників мас-медіа, яку оприлюднила сьогодні, 24 травня, на прес-конференції у Львові.

За словами голови ініціативної групи трудового колективу ВО «Полярон» Анатолія Зиновика, переслідування працівників, які їздили на пікет до Києва, на заводі проводиться відверто. «Я особисто чув заяву, що мене у кожному разі звільнять, а працівникам, які були на пікеті, навіть заборонено спілкуватись зі своїми співробітниками з інших цехів під час обідньої перерви», – наголосив А.Зиновик.

Він також розповів, що на підприємстві відбувається незаконний продаж об’єктів, що належать заводу. Зокрема, корпуси №31 та №32 (де відбувалася розробка і виробництво лазерів), за словами А.Зиновика, були продані одному власнику за 1 млн. 924 тис. грн та за 2 млн. 387 тис. грн., а вже за вісім днів перепродані іншому відповідно за 8 млн. 178 тис. грн. та за 10 млн. 281 тис. грн. «І це лише результати продажу двох з тридцяти проданих об’єктів, які належать заводу», – зазначив А.Зиновик.

Голова ініціативної групи заявив, що працівники підприємства вже не вірять обіцянкам деяких чиновників Львівської ОДА (особливо начальнику відділу промислової політики Ростиславу Сороці) щодо сприяння налагодженню конфлікту на заводі, але ще мають надію на результати перевірки підприємства аудиторською фірмою та комісією, яка складатиметься з представників Міністерства промислової політики України, профспілок, трудового колективу ВО «Полярон» та Львівської ОДА.

28 лютого цього року директор «Полярону» О.Чаус видав наказ про зміну статусу заводу (замість ВО «Полярон» підприємство повинно було стати ДП «Завод «Полярон»») та відповідний перевід працівників. Після цього директор наказав на місяць зупинити виробництво взагалі, як вважають працівники, — «намагаючись таким чином штучно довести «Полярон» до банкрутства».

На зборах працівників заводу, а згодом і засіданні членів профкому ВО «Полярон», прийняли рішення про незаконність ліквідації об’єднання. Працівники підприємства надіслали звернення в обласну прокуратуру, в Міністерство промислової політики, в інспекцію держнагляду праці. Як наслідок – 4 березня О.Чауса викликали в Мінпромполітики для того, щоб він прозвітував про стан справ на заводі. У Міністерстві було розроблено «Концепцію виходу ВО «Полярон» з кризи».

31 березня Понад півсотні працівників ВО «Полярон» провели пікетування Львівської ОДА, вимагаючи відставки директора підприємства та виведення заводу з кризи шляхом повернення ліквідованих дочірніх підприємств «Полярону» – «Інстмашу», «Левконту», «ЛЕВПу» та «ІЛЕТу».

На початку квітня Львівська ОДА скерувала лист-подання у Міністерство промислової політики України про необхідність призначення на конкурсній основі нового директора ВО «Полярон».

15 квітня 2005 року (в день коли у Міністерстві промислової політики України повинно було відбутись засідання міжгалузевої комісії, яка мала розглядати стан справ на ВО «Полярон») працівники ВО «Полярон» проводили пікетування Мінпромполітики України. З пікетувальниками зустрівся міністр промислової політики і, як наслідок, трьом представникам ініціативної групи трудового колективу ВО «Полярон» дозволили бути присутніми на засіданні згаданої комісії. Під час цього засідання представникам ініціативної групи вдалося зініціювати перевірку ВО «Полярон».

Західна інформаційна корпорація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.