ОСТАННІ НОВИНИ

В облраді проведуть круглий стіл щодо вшанування жертв тоталітарних режимів

|

11 травня у Львівській обласній раді відбулась підготовча нарада з проведення “Круглого столу про вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів 20 століття”, що запланований на 20 травня в обласній раді. Як повідомиляє прес-служба обласної ради, у нараді взяли участь голова Комісії облради з питань депутатської етики, регламенту і військових проблем Михайло Ваврин, депутати міської ради Тетяна Крушельницька та Віра Лясковська, громадський діяч Ірина Калинець та представники громадських організацій і спілок.

Як заявила Ірина Калинець, “на території колишньої тюрми Лонцького має постати музей-центр досліджень терору, а крім створення центру – кожне місце катувань має бути позначене бодай найскромнішим пам’ятним знаком, адже в Галичині було понад 1.5 млн. репресованих. На жаль, наші звернення до влади залишаються поза увагою”. Голова Комісії облради М.Ваврин висловив підтримку і готовність влади долучитись до роботи громадських організацій в цьому питанні.

Учасники зустрічі висловили своє незадоволення роботою ГО “Меморіал” під керівництвом Є.Гриніва. За словами В.Лясковської, “організація має в розпорядженні 243 фрагменти знайдених кісток і досі з ними нічого не зроблено. Крім цього, дозвіл пана Гриніва на будівництво житлового будинку і кафе на території тюрми НКВС – ганебний і юридично неправильний. Ніякого дозволу на будівництво нема. У лютому цього року на вимогу депкорпусу Львівської міської ради протизаконне будівництво було зупинено, Але насправді подвір’я наповнене технікою і кістки попали під ескаватори і були вивезені разом з землею”.

Робоча група планує підготувати звернення до найвищого керівництва держави, місцевої влади, правоохоронних органів та громадськості про належне вшанування жертв терору і спорудження пам’ятників в місцях катувань, а також покарання порушників чинного законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.