ОСТАННІ НОВИНИ

Ажіотаж довкола роботи дільничних комісій невиправданий – Зеновій Сірик

|

Ажіотаж довкола роботи дільничних комісій в обласному центрі невиправданий, вважає секретар міської ради Львова Зеновій Сірик. Як він зазначив під час сьогоднішньої прес-конференції, аналогічна ситуація з підготовкою до виборів існує уже 14 років. “Не треба робити з цього великої трагедії, бо так ми живемо уже 14 років і подібна ситуація складалася на усіх минулих виборах” – сказав він.

За словами Зеновія Сірика, у бюджет виборів президента було закладено замало коштів, відтак частина дільниць не має відповідного обладнання та техніки для нормальної роботи. За даними З.Сірика, із 366 виборчих дільниць, що належать до 4 округів міста, в 101 немає телефонного зв’язку, 152 дільниці не мають сейфів, у 226 приміщення не обладнані гратами, а ще у 194 приміщеннях ДВК немає вогнегасників. “Так сталося тому, що не передбачено досить коштів і тому, що уряд не прийняв постанову про виділення коштів для дільниць” – сказав З.Сірик.

Водночас він підкреслив, що чимало обладнання, як от комп’ютери, телефонні апарати та модеми місто надало комісіям за власний кошт. Як пояснив З.Сірик, міська влада закупила цю техніку на понад 20 тисяч гривень для районних адміністрацій, а ті – позичили дільничним комісіям. Зеновій Сірик підкреслив, що міська влада звернулася до ЦВК з проханням надати кошти на облаштування дільниць, але він не виключає, що й решта коштів для техніки буде знайдена у місцевому бюджеті.

З іншого боку З.Сірик зазначив, що за різними підрахунками від 10 до 25% ДВК у місті так і не розпочали роботу через різні причини або провели щойно перші засідання, а тому місто не може надати їм техніку, навіть якщо така змога є. Зокрема, він навів як приклад дільницю на вулиці Лінкольна, де не було жодного засідання і керівництво – голова, заступник та секретар ні разу на своє робоче місце не з’явилися. “Ми хотіли подавати їх у розшук, але вирішили спочатку звернутися через журналістів, аби ці люди почали роботу” – заявив Зеновій Сірик.

Крім того, секретар міської ради заявив, що до влади міста звернувся з листом начальник головного управління МНС у Львівській області, у якому повідомив, що у місті є 9 дільниць, де стан протипожежної безпеки є незадовільний. Як зазначив З.Сірик, із цих дільниць лише 5 підпорядковані місту, бо розміщені у середніх школах, а решта – це відомчі будинки – вони належать ЛНУ імені Франка, ВАТ “Сільмаш”, профтехучилищам, тому міська влада там вплинути на ситуацію не може.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.