ОСТАННІ НОВИНИ

Організація CIS EMO здійснить моніторинг виборів у Львові

|

Представники неурядової організації CIS EMO, яку сторено спеціально для моніторингу передвиборчої кампанії у країнах СНД, мають намір спостерігати за ходом виборів у нашій країні. Для цього вони утворять кілька центрів, один з яких буде у Львові. Як зазначив під час прес-конференції прес-секретар CIS EMO Роман Ткач, вони відслідковуватимуть порушення, брудні технології та інформуватимуть про це ЦВК, ЗМІ, штаби кандидатів та громадські організації, які будуть у цьому зацікавлені. Окрім нашого міста, центри будуть у Києві, Одесі та Дніпропетровську. Наразі вони лише вивчають ситуацію, знайомляться з громадськими організаціями, та вже навели контакти з штабом Олександра Мороза. В Україні працюватиме більше двохсот представників організації.

Як зазначив Р. Ткач, головна мета – зробити вибори президента в Україні максимально прозорими. На відміну від українських подібних організацій, у їхній пануватиме дух незангажованості, оскільки CIS EMO міжнародна організація. Наразі вони співпрацюють з колегами із Росії, Казахстану, Білорусії, Молдови, Таджикістану та Азейбарджану. Досвід самої організації ще теж не великий, вони моніторили вибори в Башкирії, вибори губернатора Санкт-Петербургу та Кіровської області, а зараз працюють на виборах в Казахстані.

З того, що спостерігачі побачили за кілька днів у Львові, Р. Ткач відзначив велику кількість розклеєних листівок без вихідних даних. Як зазначив представник від Білорусії Олександр Люшкевич, вони мають намір набути в Україні досвіду і навчитися, як обрати свого президента. Водночас, він додав, що вибори в Україні, якщо вони будуть чесними і прозорими, стимулюватимуть жителів їхніх країн, де рівень демократії ще нижчий, боротися за свої права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...