ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові пройшов Міжнародний форум гуртків плекання української мови

|

У суботу, 31 липня, у Львові відбувся Міжнародний форум гуртків плекання української мови, учасники якого зустрілися з Главою УГКЦ владикою Любомиром Гузаром – про це розповів Західній інформаційній корпорації заступник голови української світової спілки професійних вчителів України Юрій Савчин.

“Сьогодні ми маємо знаменну подію, оскільки сьогодні з’їхались “таборовики” з усієї Західної України. Це тішить, бо ми у цьому бачимо прогрес. Приємно, що такі люди як Кардинал Гузар мають бажання працювати з дітьми. Я вважаю, що така традиція буде продовжена і наступного року вже більша кількість дітей зможе побувати у нас і мати зустріч з Блаженнішим”, — зазначив Юрій Савчин.

У той же день учасники форуму біля пам’ятника Т. Шевченку урочисто присягнули на вірність рідній мові. 250 дітей, які з’їхались на Форум з України та Росії, обіцяли шанувати українську мову, розмовляти з українцями лише рідною мовою, поглиблювати свої знання в царині української мови і надалі, співати українських пісень та вивчати українські традиції.

На презентації були присутні діти з Євпаторії, Воронежа, Чернігова, Москви, Сургуту, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного, Коломиї та Чернівців. Усім їм організатори подарували пісенники та вісники Української світової спілки професійних учителів.

Своє враження від Форуму Західній інформаційній корпорації прокоментував Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Кардинал Гузар: “Приємно, що сюди з’їхались діти з різних областей України, також і з поза її меж, а саме – з Росії. Тішить, що вони разом. Виглядає, що у них гарний настрій, помічається дружність між ними. Добре, що діти мають нагоду оглянути історичні місця, чомусь навчитись, щось побачити, пізнати, пережити… Це для них важлива річ, яка легко не забудеться. Я ще раз говорю, що дуже-дуже радий, що вони сьогодні до нас прийшли. Для мене — це дуже велика приємність і я дуже вдячний, що вони нас не минули.

Хочу побажати цим дітям, щоб вони не забули, хто вони є і що вони стоять на своїй рідній землі! Їхні батьки, їхні дідусі та прадіди будували усе це. Це праця рук нашого народу. Було б добре, якби вони зрозуміли, що в свою чергу вони повинні також щось докласти”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...