ОСТАННІ НОВИНИ

Ініціатори референдуму пішли на канікули до вересня

|

Головним козирем ініціаторів референдуму є таки сесія міської ради, а тому на період до вересня, за словами одного з ініціаторів референдуму, голови незалежної профспілки освітян Львова Андрія Соколова, буде певне затишшя. За цей час вони власне чекатимуть реакції суду та прокуратури на свої скарги, яких, до речі кілька. “Ми зброю не складаємо, восени чекайте цікавих подій” – наголосив А. Соколов сьогодні під час прес-конференції. На вересень планують також нові акції протесту з боку вчителів, яким так і не виплатили обіцяних 2,8 мільйонів гривень.

За його словами, розпорядження міського голови щодо скасування реєстарції ініціативної групи юридично неправильне і його теж будуть оскаржувати. Оскільки скасувати реєстрацію могли під час збору підписів за порушення, але не після того, як ініціативна група виконала свої функції. Наразі, за словами ініціаторів референдуму, вони скерували два зверненя до місцевого Галицького суду (щодо підписів та порушення підрахунків і скасування реєстрації), ще одну скаргу має розглядати Апеляційний суд ( про відмову у реєстрації) та два звернення до прокуратури. Лишилося чекати відповідей.

Щоправда, А. Соколов також повідомив, що згідно з чинним законодавством, підписні листи мають зберігати протягом двох місяців, відтак уже 17 серпня їх можуть просто знищити. Їх не мали б знищувати, якщо суд задовольнить хоча б одну скаргу ініціаторів референдуму. Водночас, щодо підписних листів, то пан Соколов визнав, що їх підписували одні люди, але підписи були різні, бо, за його словами, при спробі робити все згідно із законодавством вони мали багато зіпсованих листків. Проте це він не вважає грубим порушенням, а лише формальним, яке особливої ваги відігравати б не мало.

Водночас, ініціатори референдуму скерували до Президента, Генпрокурора, уповноваженого з прав людини та Комітету держбудівництва звернення у якому просять відреагувати на ситуацію, що склалася у Львові. У ньому, зокрема, зазначено, що “ідея проведення місцевого референдуму отримала широку підтримку у мешканців міста”. Проте “міський голова Львова, порушуючи приписи Закону, розгорнув кампанію цькування та переслудування ініціаторів проведення місцевого референдуму, не зареєстрував ініціативну групу №2…” – йдеться у зверненні, яке закінчуєтья проханням захистити гарантовані КУ права громадян і громади міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...