ОСТАННІ НОВИНИ

“Європейська Україна” пікетувала приміщення Укрсоцбанку

|

Громадська організації “Європейська Україна” вирішила відзначити День архітектора України пікетом під новозбудованим приміщенням Львівської філії Укрсоцбанку. При вході було приліплено паперовий зразок меморіальної дощечки “Пам’ятка архітектури “Укрсоцбанк ХХІ століття”, було також кілька плакатів у яких звучали вимоги “Не руйнувати пам’ятки архітектури”, “Банку-так, руїнам-ні” та “Збережемо неповторний Львів”.

“Мета акції – привернути увагу громадськості на те, що будинки руйнуються, якщо проводити акції вони привертатимуть більше уваги, – вважає голова організації Андрій Козицький, – що дасть поштовх міській владі серйозніше ставитися до цих питань”.

За його словами, організація зареєсторована в березні цього року, в неї увійшло десятеро добровольців. Їхня мета – духовне і економічне відновлення Львова і Львівщини. Наразі контактів з іншими організаціями вони не мають, також не зверталися зі скаргами в Європейські організації. В принципі, голова погодився, що навряд чи цей будинок знесуть, але зазначив “ був прецедент у Грузії, що розібрали будівлю, яку побудували на місці старого будинку”.

Львів’янин Олег, який проходив повз пікетуючих, висловив свою думку: “На місці зруйнованого будинку не мало б бути нічого. Нам треба відновлювати, як в цивілізованому світі будинки,наприклад, у Кракові відбудували єврейський квартал. Нам треба брати приклад з поляків і відновлювати таке місто, яким воно було колись”.

Натомість начальник відділу безпеки банку Володимир Малий повідомив журналістам, що доки банк будували, жодних застережень не було. Він вважає, що це добре, що львів’яни звернули увагу на будову, яку розробляли на Україні наші ж архітектори. “Будівля пройшла затвердження, є всі погодження”. Тепер, на його думку, деякі організації вирішили таким чином привернути до себе увагу: “Ті організації чи дуже довго сплять чи їх не допускають, вони з’являються, коли вже все забудовано, хоч кілька років будували, тоді можна було щось змінити”. “Не можна жити старим, Львову багато років і всі приміщення застарілі, біля банку є старий будинок і він зовсім не прикрашає місто” – наголосив Малий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...