ОСТАННІ НОВИНИ

Угоду про співпрацю між Львівською областю та Мазовєцьким воєводством підпишуть у липні

|

Угоду про співпрацю між Львівською областю та Мазовецьким воєводством підпишуть у липні, повідомляє прес-служба обласної адміністрації. Про це йшлося під час візиту делегації Львівської області на чолі з головою Львівської облдержадміністрації Олександром Сендегою у Мазовєцкому воєводстві Польщі.

Керівники обох регіонів підтвердили наміри підписати угоду про співпрацю. Підписання заплановано на липень, опісля того, як сеймик воєводства схвалить її, а спеціальна робоча група опрацює можливості потенційної співпраці між регіонами.

За словами маршалка Мазовєцкого воєводства Адама Струзіка, після вступу Польщі до Європейського Союзу співпраця зі східними регіонами набуває особливого значення та актуальності.

“Ми готові бути для Львівщини з’єднучою ланкою з Євросоюзом. Маємо хороші контакти та надійних партнерів у Європі і готові надати свою допомогу області у налагодженні аналогічної співпраці”, – підкреслив маршалок.

Потенційна співпраця між Мазовєцкім воєводством та Львівщиною можлива у сфері туризму, освіти, культури, екології, сільського господарства.

Олександр Сендега підкреслив зацікавленість представників Львівщини у поглибленні соціально-економічної співпраці, адже упродовж останніх років Польща, і зокрема Мазовєцке воєводство, залишається стратегічним торговельним партнером Львівщини. За попередніми розрахунками за 5 місяців 2004 року зовнішньоторговельний оборот товарами підприємств Львівської області з Польщею склав 72,5 млн. дол. США, або 7,3% від загального обсягу обороту, в тому числі експорт – 24,3 млн. дол. США (9,8%), імпорт – 48,3 млн.дол. США (6,5%). Порівняно з відповідним періодом 2003 року обсяг зовнішньоторговельного обороту з Польщею зріс на 7,0 млн.дол.США, у тому числі експорт зріс на 3,3 млн.дол.США, а імпорт – на 3,7 млн.дол.США. За участю капіталу з Мазовєцкого воєводства на Львівщині створено близько 25 підприємств.

Обсяг польських інвестицій станом на 1 квітня 2004 становить 58,8 млн.дол.США або 18,6% від загального обсягу залучених інвестицій. Слід зазначити, що протягом цього року польські інвестори вклали в економіку області 3,2 млн. дол.США (28,6% від загального обсягу надходжень).

Загалом, на території Львівської області зареєстровано 339 підприємств, що утворенi спiльно з польськими партнерами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.